Yüzyıllık tarihinde bir ilk: Sultanahmet Köftecisi kapandı

İstanbul'da 100 yıllık Tarihi Sultanahmet Köftecisi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici olarak dükkanını kapattı.

İstanbul'da 100 yıllık Tarihi Sultanahmet Köftecisi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici olarak dükkanını kapattı.


Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs nedeniyle birçok firma, mekan, fabrika kepenk indirme kararı aldı. Toyota Türkiye, Ford Otosan, Honda LC Waikiki gibi büyük markalar ve AVM'ler koronavirüs salgını nedeniyle bir süre kepenk indirmeye karar verdi.

İlk kez böyle bir karar alındı

İstanbul'un yüzyıllık tarihi Sultanahmet Köftescisi de koronavirüs nedeniyle dükkan kapatma kararı aldı. Dükkan kapısına yazılı not asıldı. Yazılan notta, 100 yıllık serüvenlerinde ilk kez kapatma kararı alındığı ifade edildi.

Sultanahmet Meydanı bomboş 

Firma tarafından kapıya asılan yazıda şu ifadeler kullanıldı: "Ülkemizde görülen Covid 19 salgını dolayısıyla sizleri ve çalışanlarımızı düşünerek merkez dükkanımızı geçici süreyle kapatma kararı aldık."

Civar esnafı da kısa sürede dükkanlarını koronavirüs önlemleri kapsamında kapatacaklarını söyledi. Ayrıca esnaflar Sultanahmet Meydanı'nın ilk kez bu kadar boş gördüklerini sözlerine ekledi. 

Kaynak: Ortadoğu Gazetesi

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER