Ziraat Bankası'ndan Kemal Sunal'ın canlandırıldığı reklam

Ziraat Bankası, plastik makyaj ve deepfake tekniğinden yararlanarak Kemal Sunal'ın canlandırıldığı bir reklam filmi çekti.

Ziraat Bankası, plastik makyaj ve deepfake tekniğinden yararlanarak Kemal Sunal'ın canlandırıldığı bir reklam filmi çekti.

Ziraat Bankası’nın 157. yıl dönümü için hazırlanan Happy People Project imzalı yeni filmle, Yeşilçam hikayesi kaldığı yerden bu defa Türk sinema tarihinin hiç unutulmayacak usta oyuncusu Kemal Sunal ile devam ediyor.

Filmleriyle kalbimize tahta kurmuş, yüzümüzde tatlı bir tebessümle hep içimizi ısıtmış usta oyuncu Kemal Sunal ve 157 yıldır bu topraklarda ihtiyacı olan herkesin yanında olarak milyonların yüzünü güldüren Ziraat Bankası yine Türkiye için bir araya geliyor.

Türkiye’de ilk defa kullanılan “deepfake” teknolojisi ile tasarlanan reklam filmi için dünyanın en iyi yazılımcılarıyla çalışıldı. Büyük oyuncu Türkiye’nin gülen adamı Kemal Sunal’ın filmdeki görüntü ve sesi derin öğrenme ve yapay zeka teknolojileri kullanılarak hazırlandı.

Çekimleri 3 gün, post prodüksiyonu 40 gün süren film, Türkiye’nin büyük değerlerinden Kemal Sunal’ı bizlere yeniden hatırlatarak dünyamız ve ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde kalplerimizi güldürüyor.  

 

Künye

Reklamveren: Ziraat Bankası 

Reklamveren Temsilcisi: Ali Kırbaş, Levent Marmaralı, Mustafa Tekin, Kemal Aker, Ömer Topal, Ömer Ayar, Emrah Tugen, Sezer Sakarya

Ajans: Happy People Project

Ajans Başkanı & Kurucu Ortak: Orçun Onural

Ajans Başkanı & Kurucu Ortak: Yaşar Akbaş

CSO: Hilal Birecik 

Yaratıcı Direktör: Fırat Yıldız

Sanat Yönetmeni: Mert Merdim

Reklam Yazarı: Tuğçe Kadıoğlu

Müşteri Ekibi: Kerem Yalçın, Burçin Tutumoğlu

Strateji: N. Özlem Akbaş, Maral Karagöz

Prodüksiyon Ekibi: Kerem İlbeyli, Alev Cihan

Prodüksiyon Şirketi: 2012

Yönetmen: Şenol Yılmaz 

Yapımcılar: Ezel Domaniç, Begüm Baran

Post Prodüksiyon: ABT

Orijinal Müzik: Melih Kibar ‘Hababam Sınıfı’

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER