Zuhal Müzik ve Akasya işbirliğiyle "FAZ 1"

Müzik, tasarım, görsel sanatlar, edebiyat, dijital yayıncılık gibi alanlarda 200’e yakın ismi yoğun bir etkinlik programıyla ağırlayacak FAZ.1, Zuhal Konsept Mağazası’nı merkeze alarak Akasya’ya ve farklı mağazalara yayılacak.

Müzik, tasarım, görsel sanatlar, edebiyat, dijital yayıncılık gibi alanlarda 200’e yakın ismi yoğun bir etkinlik programıyla ağırlayacak FAZ.1, Zuhal Konsept Mağazası’nı merkeze alarak Akasya’ya ve farklı mağazalara yayılacak.

Zuhal Müzik ve Akasya işbirliğiyle, FAZ Creative kürasyonuyla düzenlenecek FAZ.1’de Manga, Hey Douglas, Kamufle, Zeynep Bastık, Nova Norda, Harun Tekin, Cem Güventürk, Kutsal Motor ekibi, Onaranlar Kulübü gibi birçok farklı alandan yaratıcı figürler, konserler, pop up performanslar, söyleşiler, sergiler, atölyeler ve imza buluşmalarında katılımcılarla bir araya gelecek. Festival, ücretsiz olarak düzenlenecek.

FAZ.1’in bağımsız müzik sahnesinden isimlerle ana akım içinde kendine özgü bir yere sahip olan sanatçıları birleştiren müzik programında Karakter, İlke Hatipoğlu, Başar Ünder, VIIA, Suha gibi isimler Mixmag Turkey eş kürasyonuyla elektronik performanslar sergileyecek. Müzisyen ve dinleyiciyi bir odada buluşturan Two Is Company başlıklı mini performans serisi kapsamında Derin Sarıyer, Ezgi Aktan, Simge Pınar, Özgün Semerci, İdil Meşe, Güneş Akyürek, Flower Room, Samet Çiçek, Anıl Aydın, Yiğit Seferoğlu, Merve Çalkan, Cansın Caner Keskin, Fanikedi, Güneş Özgeç, Onat Önol ve Dan Phillips dinleyicilere eşsiz bir deneyim yaşatacak. Fotoğrafçı Sude Bircan’ın bire bir performanslar sırasında çektiği fotoğraflar, FAZ.1 boyunca büyüyen bir sergi duvarında yerlerini alacak.

Zuhal Studio, 23 Kasım Cumartesi günü Red Bull eş kürasyonuyla Red Bull Music Warm Up sanatçıları performanslarına ev sahipliği yapacak. 23 Kasım Cumartesi akşamı Tamirane sahnesinde Kamufle (Live) ve Hey Douglas konserleri gerçekleşecek.

Nova Norda, 24 Kasım Pazar günü Zuhal Konsept içinde gerçekleşecek sürpriz bir performansla FAZ.1’de olacak. Radyo Eksen’in festival boyunca Zuhal Konsept içinden sürdüreceği canlı yayınlarda Gülşah Güray mikrofon başına geçecek.

Festivalin son günü olan 24 Kasım Pazar akşamı ise Manga ve ardından Radyo Eksen DJ Set, FAZ.1’i noktalayacak.

Alanında Yetkin İsimler FAZ Talksda Buluşuyor

FAZ.1’in söyleşi programı, kültür-sanat ve tasarım alanından yaratıcı ve yetkin isimleri bir araya getiriyor. Kutsal Motor ekibi FAZ.1’e deplasmana geliyor, Zeynep Bastık ve Tolga Akış YouTube’dan sahnelere uzanan hikayelerini anlatıyor, Murat Beşer Türkiye rock tarihinde önemli bir yer tutan Akmar Pasajı’nın derinlerine dalarken, Onaranlar Kulübü kent tasarımı ve onarma kültürünü masaya yatırıyor. 

Harun Tekin, Simge Pınar, prodüktör Memet İncili, bağımsız plak şirketleri Shalgam ve Tamar Records, Barış Akpolat moderatörlüğünde müziğin mutfağını konuşuyor. Işık tasarımcısı Sadık Avcı ve tonmaister Ender Balcı ise müziğin ışık ve ses dünyasını yine Barış Akpolat ile değerlendiriyor. Shesaid.so İstanbul ekibi, “Müzikle Yaşayan Kadınlar” kitabının yazarı Deniz Koloğlu ile bir araya gelerek Ruşen Alkar ve Başak Yavuz’u konuk ediyor.

Cem Güventürk, Güven Erkin Erkal, Akın Sevgör, Yalçın Birol, Hikmet Demirkol ve birçok değerli isim, Kırmızı Kedi Yayınevi ve Plak Mecmuası’nın da katkılarıyla FAZ Talks kapsamında 23-24 Kasım’da katılımcılarla buluşuyor. 

İlham Veren Tasarım Rotası

FAZ.1, farklı alanlarda üretimleri bulunan tasarımcıları Design Market ve atölyelerde bir araya getiriyor. hipicon.com ve Local Makers eş kürasyonuyla oluşturulan Design Route, Akasya’nın üç katına uğrayarak ilham dolu bir tasarım yolculuğu vaat ediyor.

Önde Gelen Dövme Sanatçıları Walk-In Tattoo’da

Ayrı ekollerden gelen, her biri kendi görsel dilini oluşturmuş dövme sanatçıları, FAZ.1 kapsamında Zuhal Konsept’te gerçekleşecek “Walk-In Tattoo” etkinliğinde tasarımlarını ölümsüzleştirecek. Zuhal Konsept Tattoo Zone’da gerçekleşecek, heyecanı yüksek Blind Date etkinliğinde dövme koltuğuna oturan kişi, kendisine yapılacak dövmenin kararını tamamen sanatçıya bırakacak.

Görsel Sanatlarla Güçlü Bağlara Sahip Bir Festival

FAZ.1 kapsamında illüstrasyon sanatçıları Selin Çınar, Murat Kalkavan ve nakış sanatçısı İrem Yazıcı, enstrümanlar üzerine illüstrasyon ve nakış çalışacaklar. Ressam Hilal Can ise piyanist Güldiyar Tanrıdağlı’nın performansıyla eş zamanlı olarak bir resim üretecek.

15 illüstratörün, kendilerinde iz bırakan şarkıları resmettiği Songs That Made Me sergisi Zuhal Konsept’te görülebilecek. Türkiye’nin irili ufaklı sahnelerinde, konserleri vizörün arkasından takip eden 8 fotoğrafçının karelerinden oluşan More Than Meets The Eye sergisi ise Tamirane’de yer alacak.

Efsanevi Synthesizerlar Roland Space’te

Roland TR kürasyonuyla oluşturulan Roland Space’te Şükrü Demirayak koleksiyonundan klasik synthesizer’lar, Mind Shifter, İlke Hatipoğlu & Başar Ünder, Karakter ve Sour konserleri, Ecem Dilan Köse, Motus Lumina, Ufuk Barış Mutlu ve Fakih Kademoğlu imzalı görsel - işitsel eserler katılımcıları bekleyecek.

Çok Sesli, Çok Bileşenli Bir Festival

Festival boyunca Akasya içindeki boş mağazalar FAZ modüllerine dönüşerek sanat kolektiflerini ve bağımsız sanatçıları ağırlayacak. Fred Perry mağazasında Özgün Semerci ve In Hoodies, Daniel Wellington mağazasında Sanat Deliorman ve Erkin Soylu pop up performanslar sergileyecek. Sneaks Up mağazasında Yasemin Karakaya Yılmaz, sneaker kişiselleştirecek. KidZania’daki Zuhal Müzik sahnesinde ise “Us Kids Know” etkinliğinde çocuklar çoksesli bir müzik parçası ortaya çıkaracak.


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER