100. sayı - Mayıs 2017

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Haz.01, 2017, 11:17

Kurumsal firmalarda yöneticilik yaptığım zamanlarda, iletişim sektörünün halkla ilişkiler; pazarlama ve reklam başlıklarının ötesinde marka yönetimini ve iş dünyasını içine alacak, bilgiden beslenen içeriği ile hem akademik gelişmeleri ortaya koyacak hem de sektörel dinamikleri yakalayıp gündem oluşturacak bir yayının eksikliğini hep hissederdim. 2009 Şubat’ında minik adımlarla başlanan bu yolculuk, bugün Mayıs ayı ile birlikte 100. sayısına ulaşan dev bir girişim halini aldı. Misyon olarak Türkiye’de marka uzmanları yetiştirebilmek, onlara iletişim strateji ile birlikte iş hayatlarında uygulayabilecekleri ip uçları verebilmek için dergimiz The Brand Age’i büyük özen ve gayretle hazırlıyoruz. Yayın hayatına başladığı günden bu yana hem kendini geliştiren hem de sektörün gelişimine katkı sağlayan The Brand Age, 100. sayısını kutlamanın haklı heyecanını yaşıyor. 10 bin adet baskısı ile Türkiye’nin her yerinde satışı, aktif internet sayfası, güncel sosyal medya içeriği, aboneleri, Turkcell Dergilik’te dijitalde de varlık göstermesi ve havalimanlarının vip ve cip loungelarında yer alan tek dergi olma özelliği ile The Brand Age, bugün sektörün öncü yayınlarından. Ayrıca üniversite iş birlikleri ve destekleri ile genç iletişimciler için adeta bir okul olma yolunda.

Bu ay 100. sayımıza özel, çok değerli içerikler sizleri bekliyor. 100 sayının verdiği deneyim ve sektörel bilgi ile “The Brand Age 100. Sayısına Özel %100 Hede Vuranlar” başlığı ile “Marka, Yönetim, Reklam, Halka İlişkiler, Pazarlama, Kurumsal İletişim, Medya Planlama, Araştırma ve Dijital” başlıklarında başarıyı yakalamış toplam 100 isim belirledik. Bulundukları sektörün gelişimine katkı sağlayan ve yeni nesillere örnek olan bu isimleri hem ödüllendirmek hem yıldızlarını parlatmak hem de sektöre örnek teşkil etmelerini sağlamak için seçtik. Ayrıca 100 sayı boyunca en dikkat çeken içerikleri, dosya konularını, röportajları, kapakları ve araştırmaları da sizler için derledik.

Bu ay 100 sayımızın kapaklarını bulacağınız dergimizde, ayrıca iki özel röportaj sizleri bekliyor. Ekranların sevilen ve sosyal sorumluluk konusunda duyarlı ismi Mert Fırat, 100. sayımız için bizlere konuk oldu. Mert Fırat, ekran önündeki sempatik duruşu kadar sosyal konulardaki duyarlılığı ile markalaşıyor. “Yılın İlham Veren Kadınları” araştırmamızda iki yıldır yer alan Pelin Çift, bu ay bizlere hem başarısının sırlarını hem de Öteki Pelin Çift’i anlatıyor

Son olarak GfK, XSights, Akademetre, IPSOS ve Poltio Araştırma Şirketleri, 100. sayımıza özel seçtikleri verileri bizlerle paylaştı. Bu veriler, hem markaların strateji geliştirmesine katkı sağlayacak hem de sektöre dair bilgilerimizi artıracak.

Marka ve iletişim konusunda yarattığımız farklılıkla Türkiye’de bir ilk olmanın gururunu yaşıyoruz. Başlangıçtan bugüne emeği geçen herkese şükranlarımızı sunar, marka yolculuğunda daha nice yıllarda birlikte olmayı dileriz.

Keyifli okumalar 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER