Akıllı Telefonların Teknoloji Rekabeti - Şubat 2018

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Şub.01, 2018, 14:44
Teknolojinin ve teknolojinin getirdiklerinin hayatımızın merkezine oturuşu kaçınılmaz bir hal aldı. Hem günlük hem iş hayatımızda mobil yaşama adapte olmak bir tercih değil, zorunlu hale geldi.

Teknolojinin ve teknolojinin getirdiklerinin hayatımızın merkezine oturuşu kaçınılmaz bir hal aldı. Hem günlük hem iş hayatımızda mobil yaşama adapte olmak bir tercih değil, zorunlu hale geldi.

Sevgili Brand Age okuru, 

Teknolojinin ve teknolojinin getirdiklerinin hayatımızın merkezine oturuşu kaçınılmaz bir hal aldı. Hem günlük hem iş hayatımızda mobil yaşama adapte olmak bir tercih değil, zorunlu hale geldi. Günlük kullanıcılar bir yana dursun, iş dünyası çalışanları ve yöneticiler çalışma yaşamını cebindeki ekranlardan takip ettiğinden, mobil hayat onlar için kritik bir öneme sahip. Dolayısıyla ardı ardına çıkan modeller iş insanlarının kafasını karıştırsa da onlar kendileri için en ergonomik olan ürünün arayışındalar. Kapak konumuzda akıllı telefon markalarının iş dünyası için en uygun modellerini olumlu ve olumsuz yönleriyle inceledik ve markaların yöneticilerinin kişisel tercihlerini öğrendik. Aldığımız yanıtlar ve yaptığımız analizler umarız satın alma öncesindeki kafa karışıklığınıza yardımcı olur.

Geçtiğimiz ay Türkiye Futbol Federasyonu desteğiyle, ülkemizdeki tüm futbol antrenörlerinin bir araya geldiği Pro-Lisans gelişim semineri olan FIFEX organizasyonu düzenlendi. The Brand Age olarak medya sponsoru olduğumuz etkinlikte Türk Futbolu’nun markalaşması için yapılması gerekenleri profesyonel isimlere sorduk. Teknik kısımlar başta olmak üzere birçok açıdan yeterli olmamıza rağmen ‘neden hala Avrupa kulüplerinin gerisindeyiz?’sorusunun cevabını onlardan dinledik. TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, İstanbul Başakşehir FK Teknik Direktörü Abdullah Avcı, efsane teknik direktörlerimizden Yılmaz Vural, Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Eski Milli Futbolcumuz Özden Öngün, U15 antrenörlerimizden Turhan Sofuoğlu ve Beyaz Futbol Moderatörü ve Spor Yorumcusu Ertem Şener gibi Türk Futboluna değer katan isimler bu sorunun temel sebeplerini ve yapılması gerekenleri bizim için analiz ettiler. 

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay iki ismi konuk ettik. Turizm Medya Grubu tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek ve MICE endüstrisini buluşturacak olan ACE of M.I.C.E etkinliği ve ülkemizdeki organizasyon sektörünün genel durumunu Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ile konuştuk. Start-up’ların başarılı birer şirketlere dönüşmek için yapması gerekenleri de profesyonel çeviri şirketi Ollang’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Ebru Yıldırım’dan dinledik.

Marka hikayelerinde ise geçtiğimiz ay hayata veda eden, iş yaşamı ile birçok yöneticiye örnek olabilecek Ingvar Kamprad’ı ve yarattığı dev mobilya markası IKEA ile olan serüvenine yolculuk yaptık. 

Bu ay profesyonel bir yazı dizimiz daha başlıyor. Skala Medya Solutions’ın dergimize özel ortaya koyduğu verilerle, sektörel bazda markaların medya planlama yatırımlarını incelediğimiz detaylı analizimiz siz okurlarımızı bekliyor. Ve bu ay yine ilham veren köşe yazıları, markalarından dünyasından haberler, genç bakış köşemiz sayfalarımızda yer alıyor.

Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum.

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER