Ay Yapım'dan HBO Max Türkiye'ye Transfer

WarnerMedia, HBO Max Originals Türkiye Orijinal yapımlarının başına Nermin Eroğlu'nu getirdi.

WarnerMedia, HBO Max Originals Türkiye Orijinal yapımlarının başına Nermin Eroğlu'nu getirdi.

WarnerMedia, yıl içerisinde Türkiye’de yayına başlaması beklenen Max Originals Türkiye’nin Yapımlarının başına Nermin Eroğlu’nu getirdiğini duyurdu. Eroğlu, platformun Türkiye’deki orijinal içeriklerinin geliştirilmesi ve üretim sürecinin yönetiminden sorumlu Yapımcı olarak; WarnerMedia Türkçe İçerikler Direktörü ve HBO Max’in Türkiye’deki orijinal içerik sorumlusu Mia Edde’ye bağlı olarak görev yapacak. Antony Root ise WarnerMedia İcra Kurulu Başkan Vekili ve Orijinal Yapımlar Birim Başkanı olarak Avrupa, Orta Doğu, Afrika bölgeleri için Max Orginals projelerinin planlaması ve program ekibinin liderliğinden sorumlu olacak.

Mia Edde atama ile ilgili, “Nermin, sahip olduğu içerik üretimi deneyimi ile sektörün önde gelen isimlerden biri, kendisinin ekibimize katılmış olmasından mutluluk duyuyorum. Türkçe içerik yelpazemizi genişletme yolunda Nermin’in yaratıcı ekibimizde önemli bir iletişim noktası olacağına ayrıca hem yerel hem de global düzeyde başarı vadeden hikâyeleri keşfetmemizi sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Nermin Eroğlu getirildiği Executive Producer göreviyle ilgili şunları söyledi: “HBO Max ailesine katılmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum. Mia Edde ile Türkiye’deki dikkate değer yerel konular odağında, global düzeyde de karşılık bulacak çeşitli Türkçe içerikler üretme fırsatı beni heyecanlandırıyor. Türkiye’de henüz potansiyelinin tümüne ulaşma fırsatını yakalayamamış birçok yetenekli senaryo yazarı, yönetmen ve yapımcının var olduğuna inanıyorum. Hep birlikte, güçlü hikayelerle, bu yeteneklerin kendi özgün seslerini duyurmalarına sağlayacağız.”

HBO Max’taki görevinden önce Ay Yapım’da İdari Yapımcı olarak görev alan Eroğlu, TIMS Productions ve BKM Film’de de önemli işlere imza attı. 2017 yılında da Kanal D Drama Dizilerine danışmanlık verdi ve ertesi yıl Kanal D’de Drama Müdürü
olarak görevine devam etti. “Muhteşem Yüzyıl”, “Fırtına”, “Vatanım Sensin” ve “Asi” gibi birçok önemli prodüksiyonun İdari-Yaratıcı Yapımcılık görevini üstlendi.

WarnerMedia’nın ücretli streaming platformu olan HBO Max şu anda Amerika ve Avrupa kıtalarında 46 ülkede faaliyet gösteriyor. Platform, 8 Mart’ta Avrupa’da Hollanda, Polonya ve Portekiz dahil olmak üzere 15 ülkede daha yayına başlayacak. HBO Max’in, bu yıl Türkiye ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 6 ülkede daha izleyiciyle buluşması bekleniyor. Başrolünde Series Mania festivalinde Uluslararası Yarışma kategorisinde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Marie Reuther’in oynadığı Kamikaze, eleştirmenlerden tam not alan Beforeigners dizisinin ikinci sezonu ve Javier Cámara'nın başrolde yer aldığı Venga Juan dizileri, HBO Max’in yakın zamandaki orijinal içerikleri arasında bulunuyor. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER