Batıkent'te katliam var: 13 köpek zehirlenmiş halde bulundu

Ankara Batıkent'te bir parkta zehirlenmiş şekilde birçok köpek bulundu. Edinilen son bilgilere göre iki kişinin beyaz bir minibüsle bölgeye geldiği ve köpekleri zehirlediği öğrenildi.

Ankara Batıkent'te bir parkta zehirlenmiş şekilde birçok köpek bulundu. Edinilen son bilgilere göre iki kişinin beyaz bir minibüsle bölgeye geldiği ve köpekleri zehirlediği öğrenildi.

Ankara 'nın Yenimahalle İlçesinde bulunan Batıkent’teki Turgut Özal Mahallesi’nde bir parkta sokak köpekleri zehirlenerek öldürüldü. Yaşanan olay sonrası parka gelen mahalle halkı köpeklerin katledilmesine tepki gösterdi. Yaşanan olay sosyal medyada geniş yer buldu.

Korkunç olayın meydana geldiği bölgeye gelen ve olayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, 13 köpeğin zehirlendiğini ve 7 köpeğin de ortadan kaybolduğunu söyledi. 6 köpek ise veterinere götürülerek tedaviye alındı.

Beyaz bir transitle iki kişi geldi

Özkan yaptığı açıklamada beyaz bir transitle iki kişinin gelerek köpekleri zehirlediğini söyledi. Olay ile ilgili  OSTİM emniyetine giden Özkan bilgi aldıklarını ve incelemelerin devam ettiğini söyledi. 

Vebali meclistekilerin de omzuna 

Milletvekillerine ve Meclis ’te grubu bulunan tüm partilere seslenen Özkan, bir an önce hayvan hakları konusunda ilgili düzenlemenin yapılması gerektiğine dikkatleri çekerek “Ölen hayvanlarımızın vebali Meclis’teki vekillerin de omuzundadır. Yıllardır hayvan haklarına ilişkin kanunun düzenlenmesini istiyoruz. Yasa tasarısı bir an önce düzenlenmeli, belediyeler ceza kapsamına alınmalı, hayvanlara şiddet gösterenler, katledenler hapis cezası ile cezalandırılmalı. Yoksa bu katliamların önüne geçilmez” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş'tan açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili bir paylaşım yaptı. Yavaş “Büyükşehir belediyesi zabıta ve sağlık daire başkanlığını bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir.” dedi.

Kaynak: Kamubulteni.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER