Bülent Şakrak, Baydöner için Kamera Karşısında

Baydöner, oyuncu Bülent Şakrak’ın rol aldığı yeni reklam filmlerini izleyiciyle buluşturdu.

Baydöner, oyuncu Bülent Şakrak’ın rol aldığı yeni reklam filmlerini izleyiciyle buluşturdu.

Baydöner, marka dönüşüm yolculuğunun ilk adımı olan yeni reklam filmi serisini yayınladı. “Bi’ Baydöner’i hak ettin!” diyen Baydöner’e reklam filmlerinde ünlü oyuncu Bülent Şakrak eşlik ediyor. Baydöner’in dönüşüm yolculuğunu, Apaz Group CMO’su Semih Dadaş anlattı. “Baydöner markamızın dönüşüm yolculuğuna, tüketici motivasyonlarını dinleyerek başladık. FutureBright Group şirketleri ile kantitatif araştırma yöntemi ile pazar dinamiklerini araştırdık, ZMET yöntemi ile tüketicilerimizin bilinçdışı motivasyonlarını dinledik ve Behavior Institute ile bu veriler ışığında 2 yıllık marka ve iletişim stratejilerimizi çalıştık. FutureBright’ın yaptığı araştırmaya göre iskender; döner, fast food ve pide ile birlikte dışarıda en sık tüketilen yemek türleri arasında bulunuyor. Aynı araştırmaya göre; her 4 tüketiciden birinin AVM yemek katında hizmet veren marka / restoran dendiğinde aklına ilk gelen marka Baydöner. Araştırmaya katılan 10 kişiden 3’ü ise Baydöner’in en sık tercih ettiği marka olduğunu belirtti. Geçmiş marka gücümüzü arkamıza alıp gelecek stratejilerimizi planlarken, tüketicilerin bilinç dışı motivasyonlarını anlamamızı sağlayan ZMET yöntemini kullanarak hayallerindeki fast food markasını sorduk. Fast food kategorisinde hayallerindeki restoranı tanımlarken tüketicilerin ana motivasyonlarının; ‘canlanma, keşif, heyecan duyacakları bir yolculuğa çıkarması’ ve bilgeliğinden yola çıkarak ‘eli lezzetli bir usta, köklü bir marka olması’ olduğunu gördük. Buradan yola çıktık ve marka dönüşüm stratejimizi iskenderin bereketli dünyası ve Baydöner’in fast food alanından ayrışan hizmet modeli üzerine kurduk. Dönüşümün ilk adımı olan yeni iletişim kampanyamızı hazırlarken de bu içgörüleri baz aldık. Bu çıktılar, önümüzdeki dönem stratejilerimizde de belirleyici rol üstlenecek. Yeni reklam filmlerimizde de vurguladığımız üzere; tüketicilerimizin hem karnını hem gönlünü doyuran bir marka olarak, onları hayatlarında kazandıkları her küçük zaferden sonra konforlu Baydöner restoranlarımıza bekliyoruz. Aynı zamanda kampanyamızın bir ayağını oluşturan farklı outdoor iletişimleri ile tüketicilere her alanda, küçük zaferleri yakaladıkları mutluluk anlarında ulaşıyoruz. Paylaşımları çoğaltan, hayata bolluk katan Baydöner’de her gün bereketi ve canlılığı artırmak ve her tabakta aynı bereketi ve canlılığı yaşatmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmaları tüketicilerimize en iyi şekilde anlatabilmek de en büyük arzumuz. Reklam filmlerimizi bu doğrultuda hayata geçirdik. Çekimler süresince sevgili Bülent Şakrak ile de çok güzel bir sinerji yakaladık. Projeye olan katkısı için kendisine teşekkür ederiz.”

Hayatın günlük akışında kazanılan küçük zaferler, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriliyor

Film serisi; otobüs, AVM otoparkı ve sinema katı olmak üzere 3 farklı mekânda geçiyor. Bülent Şakrak, filmlerde metrobüsün boş kapısını denk getiren, AVM otoparkında kapı önünde park yeri bulan ve oyuncak ayıcığı kapan karakterleri tebrik ediyor. Reklam filmleri, “Çıtır çıtır pideleri, nefis döneri ve halis tereyağıyla hak ettiğin lezzet… Cosss! Baydöner!” mesajıyla bitiyor. Tüketiciler, hayatın günlük akışında kazandıkları küçük zaferleri, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriyor.

Bülent Şakrak ise, “Bir iskender tutkunu olarak çektiğimiz reklam filmleriyle benim gibi iskendercilere ulaşıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Sevdiğim ve tükettiğim bir markayla iş birliği yapmak ise ayrı bir keyif! Çekimler çok eğlenceliydi, bunu da reklam filmlerimize yansıttığımızı düşünüyorum. Kampanyamızın teması, hayattaki küçük zaferler ve ödülü Baydöner. Bu röportajın tamamını okuduysanız siz de bi’ Baydöner’i hak ettiniz!” dedi.
Künye:
Reklamveren: Baydöner
Reklamveren Yetkilileri: Semih Dadaş, Zeynep Yaprak Erdoğan, Yasemin Özyürek, Yaşar Teoman Ünlü
Reklamveren Prodüktörü: Ahmet Varol
Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul
Yaratıcı Başkan: Arda Erdik
Ajans Başkan Yardımcısı ve Yaratıcı Kreatif Direktör: Başar Bellisan
Yaratıcı Kreatif Direktör: Güldeniz Şeşen
Yaratıcı Ekip: Deniz Şencan, Fatih Düzyol, Jineps Hızlıok, Öykü Avaroğlu, Şafak Bakacak, Kadriye Özel
Ajans Başkan Yardımcısı ve Müşteri İlişkileri Direktörü: Alp Gürsoy
Müşteri İlişkileri Grup Direktörü: Pelin Önal
Müşteri İlişkileri Direktörü: Seçil Kök
Müşteri İlişkileri: Meltem Tepebaş
Stratejik Planlama Direktörü: Ceren Şehitoğlu
Stratejik Planlama: Göktuğ Yurt
Ajans Yönetici Prodüktörü: Gülengül Soytürk
Ajans Prodüktörü: Alper Öz
Prodüksiyon Şirketi: Yapar Film
Yönetmen: Sedat & Umut
Müzik: Jingle House

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER