Çalıntı Fikirler

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Kas.01, 2018, 14:32
Başarı emek ister. Farklı ve etkili olarak başarıya ulaşmanın önem kazandığı günümüzde reklamcılık, sinema, müzik, sanat, edebiyat gibi yaratıcı fikrin ve işlerin hakim olduğu endüstrilerin gündeminde olan bir sorun var: çalıntı fikirler.

Başarı emek ister. Farklı ve etkili olarak başarıya ulaşmanın önem kazandığı günümüzde reklamcılık, sinema, müzik, sanat, edebiyat gibi yaratıcı fikrin ve işlerin hakim olduğu endüstrilerin gündeminde olan bir sorun var: çalıntı fikirle

Sevgili Brand Age okuru,

Kişilerin ya da kurumların, ticari gelir veya başarı sağlamanın kısa yolu olarak gördükleri bu seçenek, ortaya çıktığında kendi itibarlarını zedelemekle kalmıyor, bulundukları sektöre de zarar veriyor. The Brand Age olarak bu ay bu sorunu, son zamanlarda daha da artış göstermesi sebebiyle sayfalarımıza taşıdık. Bir diğer yandan konu hakkında neler konuşulduğunu analiz etmek için Adba International ile birlikte sosyal medya kullanıcılarının konuşmalarını da analiz ettik. Kendi alanında öne çıkan profesyonel isimlere bu konunun önüne geçilmesi için neler yapılması gerektiğini sorarak, merak ettiğimiz soruları yönelttik. Yaptığı işi emek sarf etmeden kopyalarak değil, farklılaşarak rakiplerinden ayrışmayı isteyen her çalışanın mutlaka bir göz atmasında fayda olduğunu düşünüyorum.

Sosyal medya kullanan iş dünyası yöneticileriyle yaptığımız ‘’Online Yöneticiler’’ söyleşilerine bu ay kalıplara girmeyi reddeden, başarılı, zeki, eğlenceli ve dobra kimliğiyle iş dünyasının en farklı liderlerinden olan sevgili Leyla Alaton konuk oldu. Alaton ile sosyal medya serüvenini, bir liderin sosyal medya kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve sosyal medyada kendisinin başından geçenleri konuştuğumuz keyi i bir söyleşi gerçekleştirdik.

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay Türk sporunun dijitalleşmesine büyük katkı sağlayan Maçkolik, Opta, Sahadan gibi uygulamalarıyla Türk futbolseverlerin ilgi odağı olan Perform’un Türkiye, Doğu Avrupa ve MENA Bölge Direktörü Emre Uğurlu yer alıyor. Uğurlu bize hem Perform’un faaliyetlerini hem de Türk sporunun ileriye taşınması için yapılması gerekenleri anlattı. Bu yıl 120. yaşına basan, Michelin’in Lastik Adam’ı Bibendum’un hikayesini de markanın pazarlama müdürü Ayşem Suner’den dinledik.

Adba International, her ay bize özel hazırladığı Marka Derbileri analizinde Türkiye’deki gıda sektörünün iki büyük markası olan Ülker ve Eti’nin sosyal medya performansını karşılaştırmalı olarak analiz etti. Bu araştırmaya ek olarak, Türk futbolunun son günlerde sık sık gündeminde yer alan VAR sistemi hakkında, sosyal medya kullanıcısı futbolseverlerin nabzını ölçtüğü ek bir rapor çıkardı.

Yine sizler için incelediğimiz araştırmalar, sektörün nabzını tutan haberler, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER