Dijital Dünyanın Yeni Hükümdarı Videolar - Eylül 2017

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Eki.02, 2017, 20:18


Sevgili Brand Age okuru,

Dijital dünya adeta kara bir delik gibi yeni trendleri, yeni kuralları, yeni yaşam alanı ve yeni katılımcıları ile pazarlamacıları, iletişimcileri içine çektikçe çekiyor. Artık uzun vadeli tahminler yapmak daha da zorlaşıyor zira uzun vadeli tahminler dijital dünya için kısa süreli tahminlere dönüşüyor. Dijital dünyanın kendine has bu habitat alanında en öngörülür veri, kuşkusuz görmenin iktidarlığında video krallıklarının kurulmaya başlanması.

Dünya nüfusunun yüzde 70’i 2020 yılında akıllı telefon kullanır olacak. Cisco verilerin göre 2017’de internette paylaşılan içeriklerin yüzde 70’i ise vi­deo olacak. Bu sayımızda dijital dünyanın yeni kralı videonun evrimleşme sürecini ve yakın gelecekte nasıl bir yapıya sahip olacağını masaya yatırdık. Markaların viral videolarından tutun da youtube videoları, iletişim ve insan psikoloji bağlamında nasıl içerik ve tasarıma sahip olmalı?

Videoyu izlettirmeyi sağlayan etkenler ve motivasyon unsuları neler? Ve daha pek çok başlık marka uzmanları ve iletişim uzmanları ile masaya yatırıldı. İleride “Algı gerçektir” sözü yerini “Görebiliyorsam gerçektir”e bırakacak gibi görünüyor.

Hayatımızın vazgeçilmesi aplikasyonlar. Onlarsız trafiği kontrol etmeden trafiğe çıkamaz, hava durumuna bakmadan ne giyeceğimize karar veremez, hangi restoranı seçeceğimizi bilemez, nereye nasıl gideceğimize karar veremez, hangi haberi okuyacağımıza ya da hangi müziği dinleyeceğimizi bilemez olduk. Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan aplikasyonlar sayesinde adımlarımızı sayar, uyku düzenimizi ölçer olduk.

Hayatımızın vazgeçilmezi applicationların kıymetini markalar da anladı ve tüketicilere ulaşmak hem de tüketicilerin kalbini kazanmak için kendi aplikasyonlarını geliştirir oldu. Hal böyle olunca biz de hangi markaların aplikasyonlarının olduğunu, bu aplikasyonların işlevselliğini, kullanım durumlarını ve gelecekte bu alanda nelerin bizi beklediğini merak eder olduk. İletişim çağının göz bebeği marka aplikasyonlara dair her şey bu dosya konumuzda

Dünya geneli stratejik danışmanlık veren Accenture, geçtiğimiz ay perakende sektöründe dijital geleceğin 4 hayati trendini açıkladı. Önümüzdeki on yıl içerisinde, potansiyel trilyonlarca karı göz önünde bulundurarak, perakende ve tüketim ürünleri liderleri sektörünün en önün­de olabilmek adına 4 şeyi yapıyor olacak. Liderleri yakından ilgilendiren bu hayati 4 trend bu sayımızda.

Adba International, bildiğiniz gibi sosyal medya analiz raporları ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Adba bu ay yeni bir yazı dizisi ile sektör lideri markaların sosyal medya performanslarını karşılaştırmalı olarak incelemeye başlıyor. İlk yazı dizisi Turkcell ve Türk Telekom markalarının sosyal medya performans incelemeleri… Hangisi daha başarılı bu araştırma verilerinde.

Bu ay dünyaca ünlü marka danışmanı Martin Roll, Starbucks’ın başarısı hikayesini bizler için yazdı. Ayrıca General Electric Türkiye Yönetim Kurlu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy ve BKM ve TROY Genel Müdürü Soner Canko röportajları bu ay sizlerle.

Daha buraya sığdıramadığım dosya konuları, çok değerli yazarlarımızın yazıları, haberler, marka hikayeleri, genç bakış ve gündem konuları sizleri bekliyor.

Bu arada www.thebrandage.com sitemizin yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu ay içinde yepyeni, dinamik, bol videolu, içerikli ve daha çok haber ağırlıklı bir site sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar...

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER