Effie Türkiye 2021 Kazananları Belli Oldu

Bu yıl 13. kez düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen ödül töreni, dün akşam 19.00’da Effie Studio Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Bu yıl 13. kez düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen ödül töreni, dün akşam 19.00’da Effie Studio Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlediği, Effie Türkiye ödüllerinde kazananlar açıklandı. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen ödül töreni, 26 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’da Effie Studio Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı. 

Ödüllerin açıklandığı Effie Studio, reklamverenlerin, reklam, medya ajanslarının, araştırma şirketlerinin, PR ajanslarının Effie Ödülü kazanmış kampanyalarını masaya yatırıldığı, tüm bir yıl boyunca aktif olacak bir platform. Effie Studio’da kazanan kampanyaların ortaya çıkışları, detayları, elde ettikleri başarıları ve karşılaştıkları zorlukları hakkında kısa ama doyurucu sohbetler gerçekleştirilecek. Düzenli olarak paylaşılacak olan video içerikleri ile sektör içi iletişimi güçlendirilerek sektör profesyonellerine de fayda sağlanması amaçlanıyor. 

Toplam 42 kategoride başvurular kabul edildi

Pazarlama ve reklam etkinliği alanında dünyanın en zorlu ve en prestijli yarışması olarak kabul edilen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağı, bu yıl 27’si sektörel, 15’i özel olmak üzere toplam 42 kategoride başvuru kabul etti. En yüksek başvuru alan kategoriler ise; Özgün Marka Deneyimi ve Aktivasyonda Başarı, Markalı İçerik, Ev Temizlik ve Bakım Ürünleri oldu.

Effie Türkiye 2021 Jüri Başkanı Yelda Aktuna, "Effie 2021’e katılan tüm ajans ve reklamverenlere teşekkür ederiz. Bu sene, pandeminin ortaya koyduğu zorluklara rağmen katılımda da değerlendirmede de online gerçekleştirdiğimiz ödül töreninde de hız kesmeden önemli başarılar kazanan, cesaretli işler yapan yerli ve yabancı markaları ödüllendirerek sektörümüz için bir başarı yolu çizmeye devam ettik. Örnek teşkil ettiğini düşündüğümüz ödüllü kampanyalarla ilgili daha fazla bilgi için Effie Studio’yu takip etmenizi öneririz. Burada ödüllü vakalar ile ilgili bilgi ve deneyimleri aktarmaya, oluşan birikimi tüm sektör ile paylaşmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER