Elektronik müziğin baş döndüren isimleri Sónar Istanbul’da buluşuyor.

Fatboy Slim, Booka Shade, Jon Hopkins, Erol Alkan, Gas, Roosevelt, Shigeto, Nosaj Thing, Vessels, Rival Consoles, Lanark Artefax, Flava D, Islandman ve daha fazlası…

Fatboy Slim, Booka Shade, Jon Hopkins, Erol Alkan, Gas, Roosevelt, Shigeto, Nosaj Thing, Vessels, Rival Consoles, Lanark Artefax, Flava D, Islandman ve daha fazlası…

Geçtiğimiz yıl ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Sónar Istanbul, iki gün boyunca elektronik müzik sahnesinin birbirinden değerli DJ/prodüktörlerini konuk etmişti. 2018’de 25. yaşını kutlayacak müzik, yaratıcılık ve teknolojinin buluşma noktası Sónar Festivali’nin İstanbul ayağı, 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul’un, birçok önemli sanatçının yer aldığı müzik programının detayları ise belli olmaya başladı. 

Sónar Istanbul’un iki güne yayılan ve – ilk isimleri açıklanan – müzik programında, elektronik müzik dünyasında, her biri kendi alanında başarıya ulaşmış değerli gruplar ve prodüktörler yer alıyor.

Milyonları dans ettiren efsane: Fatboy Slim

Fatboy Slim mahlası ile tanınan İngiliz DJ, müzisyen ve yapımıcı Norman Quentin Cook ilk kez 1980'lerde Isley-Jasper-Isley'nin "Caravan of Love" şarkısıyla listelerde yükselen indie rock grubu The Housemartins’in basçısı olarak ünlendi. 90’ların sonuna doğru Big Beat türünün en popüler isimlerinden birine dönüşen Cook, aynı zamanda farklı sanatçılarla gerçekleştirdiği hitler sayesinde de listeleri meşgul etmeye devam etti.

“The Rockafeller Skank", "Praise You", "Right Here, Right Now" ve "Weapon of Choice” gibi parçalarla rock ve dans müziğinin unsurlarını bir araya getirerek kendisinden önce gelen tüm DJ’lerden çok daha büyük bir kitleye ulaşan Grammy ve Brit ödüllerinin sahibi Fatboy Slim, Sónar Istanbul’un özel konuklarından biri olacak.

Çok sesli ve baş döndüren bir program

Elektronik müzik başlığı altında her biri kendi sesleri ile iz bırakmış yetenekli prodüktör ve grupları ağırlayacak Sónar Istanbul’un programındaki diğer isimler ise; elektronik müzik sahnesinin son on yılına derin izler bırakan Alman ikili Booka Shade; geleceğin Brian Eno’su olarak görülen, Coldplay ve David Holmes gibi önemli isimlerin albümlerinde prodüksiyon koltuğuna oturan Jon Hopkins; kusursuz DJ’liğin simgesi haline gelen ve aynı zamanda Phantasy Sound plak şirketinin kurucusu olan Erol Alkan; ambient technonun ikonik ismi Gas; kusursuz notaları, sıcak tonlar ve eletro ritimleri ile buluşturan Roosevelt; enstrümantal hip hop’ın özgün ismi Shigeto; hip-hop ve elektronik müziği bir araya getiren başarılı müzisyen Nosaj Thing; İngiliz elektronik post rock grubu Vessels; deneysel seslerle örülü müzikal kimliği ile fark yaratan Rival Consoles; sinematik temalı müziği ile elektronik müzik sahnesinin heyecan verici ismi Lanark Artefax; garage, grime, hip hop ve house müziği buluşturan setleriyle Flava D; kozmik seslerle örülü müzikal kimlikleri ile Islandman olacak. 6-7 Nisan 2018’de Zorlu PSM’de düzenlenecek Sónar Istanbul programından yeni isimler açıklanmaya devam edecek.

Müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan Sónar Istanbul’un biletleri www.sonaristanbul.comwww.zorlupsm.com ve www.biletix.com üzerinden satışa devam ediyor.

Sónar Istanbul:

Tarih: 6-7 Nisan 2018

Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Çeşitli mekanlar

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER