Figen İsbir’in adı, genç iletişimcilere verilecek bursla yaşayacak

İletişim sektörünün duayenlerinden, Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir’in adı, gençleri iletişim sektörüne kazandırmak amacıyla verilecek olan eğitim bursuyla yaşayacak.

İletişim sektörünün duayenlerinden, Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir’in adı, gençleri iletişim sektörüne kazandırmak amacıyla verilecek olan eğitim bursuyla yaşayacak.

Türkiye’de iletişim sektörünün dünya standartlarıyla paralel olarak gelişmesi için yaptığı çalışmalar, hayata geçirdiği projeler ve aldığı sayısız ödülle sevenlerini geride bırakarak aramızdan ayrılan Figen İsbir, genç iletişimcilere umut ve ilham vermeye devam edecek. Kurucusu olduğu Excel İletişim ve Algı Yönetimi tarafından İsbir’in adını ve vizyonunu sürdürmek amacıyla TEV işbirliğiyle hayata geçirilen “Figen İsbir Genç İletişimciler Bursu” ile devlet üniversitelerinde iletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin 4 yıllık eğitim masraflarının karşılanması hedefleniyor. 


TEV işbirliğiyle oluşturdukları fonun ilk tohumlarının İsbir’in vefatı nedeniyle TEV’e yapılan bağışlar olduğunu söyleyen Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, Excel ailesi olarak bu fonu yeşertmeyi ve daha da güçlendirmeyi İsbir’in vizyonunu ve emanet bıraktığı değerleri sürdürmek adına görev bildiklerini söyledi, “ Bazı insanlar vardır, temas ettiği her şeyde, herkeste ya da her işte kendinden bir iz bırakır. Figen Hanım işte o insanlardan biriydi. Bir anda tüm projenin seyrini değiştirebilecek bir fikir ile karşınıza çıkabilen, enerjisiyle, işine olan tutkusuyla hep şaşırtan, gerçekten vizyoner bir insandı. Figen Hanım, içinde bulunduğumuz sektörü geliştirmeyi ve büyütmeyi kendine misyon edinmişti. Bu doğrultuda da birçok çalışma da yürüttü. Ancak en çok yeni nesillerin ve genç iletişimci adaylarının desteklenmesini önemserdi. Onun bu vizyonunu ve misyonunu devam ettirmek için ‘Figen İsbir Genç İletişimciler Fonu’nu oluşturduk. Fonu desteklemek ve bursu sürekli kılabilmek için elimizden geleni yapacağız. Umuyoruz ki, uzun yıllar daha da çoğalan desteklerle bu projeyi devam ettiririz ve Figen Hanım'ın hayalini gerçekleştirmeye devam ederiz.

 

Figen İsbir’in adını yaşatmak isteyen herkes https://onlinebagis.tev.org.tr/BursFonu adresine bağış yaparak, genç iletişimcilere eğitim masraflarında destek olabilir. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER