İDA yeni bir iletişim ödül programı başlattı

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ilk kez düzenleyeceği PRİDA İletişim Ödülleri, ajans başvurularına açık olacak ve projelerde emeği geçen çalışanları da ödüllendirecek.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ilk kez düzenleyeceği PRİDA İletişim Ödülleri, ajans başvurularına açık olacak ve projelerde emeği geçen çalışanları da ödüllendirecek.

Yenilikçi başvuru sistemiyle ödül programları arasında farklı bir yer edinmeyi hedefleyen ödül programına   sponsor firmalar ödül başvurusu yapamayacak.

İletişim danışmanlığı sektöründeki ajansları temsil eden İDA, Türkiye’nin toplumsal kalkınmasındaki rolünü göstermek, paydaşlarına kattığı değerin altını çizmek ve sektördeki sürdürülebilir projeleri teşvik etmek amacıyla “PRİDA İletişim Ödülleri”ni hayata geçiriyor.

PRİDA İletişim Ödülleri; proje sahiplerini, projeleri gerçekleştiren ajansları ve ajans çalışanlarını ödüllendirecek bir program olmasının yanı sıra, sektörün hafızası olacak nitelikte bir arşivleme sistemi getirerek başvuru yapılan tüm projeleri akademinin yararına açıyor. Başvuru adresinde arşivlenecek projeler, işbirliği yapılan üniversitelerin iletişim bölümlerinde akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgisine açık olacak.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, sektöre prestijli bir ödül programı daha getirmek için çaba gösterdiklerinin altını çizerek "Geçmiş dönem yönetiminde başlayan ve iki yıldır süren çalışmalarımız ne mutlu ki artık hayata geçiyor. PRİDA ile sektörel katkımızı vurgulayacak değerli projelerin sahiplerini ve tüm ekiplerini ödüllendirmenin yanı sıra sektörümüze katkı koymuş, çalışmalarıyla sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış iletişim profesyonellerimizi de onurlandırmayı hedefliyoruz. PRİDA İletişim Ödülleri’nin kısa sürede herkesin kazanmak isteyeceği prestijli ödüller arasında yer alacağına inanıyoruz.” dedi.

Toplam  25 kategoride PRİDA verilecek

PRİDA İletişim Ödülleri’nde ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’, ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ ve ‘İletişim Gönüllüleri’ olmak üzere 6 ana başlıkta 25 kategori bulunuyor.

Özel Ödüller başlığı altında topluma değer katan, ezber bozan ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen projeler; Sürdürülebilir Başarı Ödülleri başlığı altında ise ajans ve markalarının uzun süreli işbirliği, sürdürülebilir projeleri ve yılın iyi kalpli ajansı ödüllendirilecek. Ayrıca İletişim Gönüllüleri başlığı altında ajans çalışanları ödüllendirilecek.

PRİDA İletişim Ödülleri’nin yönetmeliğine, kategoriler ve açıklamalarına, başvuru takvimine ve başvuru formuna www.ida.org.tr  ve www.pridaodulleri.org web sitelerinden ulaşılabiliyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER