İŞ BANKASI’NDAN MOBİL DEVRİM: İŞCEP

İş Bankası’nda bugün neredeyse her 2 işlemden biri İşCep’ten yapılıyor.

İş Bankası’nda bugün neredeyse her 2 işlemden biri İşCep’ten yapılıyor.

Ülkemizin ilk mobil bankacılık uygulaması İşCep, 4,8 milyon müşterisi ile 10. yılını kutluyor. 2007 yılında “İşCep”i müşterilerinin hizmetine sunarak sektörde bir ilki gerçekleştiren İş Bankası’nda bugün neredeyse her 2 işlemden biri İşCep’ten yapılıyor.

İş Bankası’nı, kurulduğu günden bugüne yenilikleri ve kolaylıklarıyla Türkiye’nin yaşadığı tüm büyük dönüşümlere öncülük eden bir banka pozisyonunda görüyoruz. 1990’ların başında “803 kapılı tek şube” sloganıyla tüm şubelerinde gerçek zamanlı elektronik bankacılık işlemlerine geçişi tamamlayan İş Bankası, 1997’de Türkiye’de ilk internet bankacılığını başlatmış, 2000’lerin başında bankacılık işlemlerini mobil platformlara taşıyarak daima teknolojinin gittiği yönü görmüş ve  buna göre zamanında pozisyon alarak bankacılık sektörüne yön vermiş ve vermeye de devam ediyor.

Müşterilerinin sadece bankası değil yaşamlarına değer katan, yaşam tarzlarına ve evrelerine uygun teklif ve çözüm önerileriyle birlikte “yol arkadaşı olma” vizyonu ile yanlarında olmayı hedefleyen İş Bankası, dijital temas noktaları özelinde işlem çeşitliliğinin sürekli artması yönünde çalışıyor, her ay mobil uygulamalarına yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Hizmet tasarımlarında dijital bakış açısı ve inovatif fikirler ışığında hızlı, kolay ve ulaşılabilir olacak şekilde müşterilerine temas ettiği her noktadaki deneyimin iyileştirilmesini amaçlıyor.

Bugün 4,8 milyon müşterisine 7 gün 24 saat dilediği yerden dilediği zaman 250’ye yakın bankacılık işlemini kolayca gerçekleştirme imkânı sunan İşCep’in bankadan yapılan tüm işlemleri arasındaki payı son beş yılda 16 kart artarak 2017 ikinci çeyreğinde yüzde 37’ye ulaşmış durumda.

İşCep’in yenilikçi hizmet yelpazesi
İşCep Anında Kredi ile
krediye ihtiyacınız olduğunda 7 gün 24 saat kredi başvurusunda bulunabilir, şubeye gitmeye gerek kalmandan kredi işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Üstelik kredi başvurunuz onaylandığı an krediniz hesabınıza aktarılır.

İşCep’ten açacağınız Vadeli Hesap ile geleceğiniz için birikim yapmak çok daha kolay. Kurulduğu günden bu yana tasarrufun öncüsü olan İş Bankası’nın İşCep’ten sunduğu avantajlı faiz oranlarına sahip Vadeli Hesap ile bugünden birikim yaparak gelecekte rahat edebilirsiniz.

İşCep Mobil Borsa ile piyasalar her yerde yanınızda. İş Bankası’nın Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği İşCep Mobil Borsa’da piyasalara ilişkin haberlerden teknik analizlere, kademe analizinden takas dağılımı ve şirket bilanço bilgilerine kadar borsada işlem yaparken ihtiyaç duyacağınız tüm veriler mevcut.Derinlikli veri paketiniz varsa Mobil Borsa ile bu verilere ulaşabilir, anlık borsa verilerini izleyerek hisse senedi ve varant işlemlerinizi kolayca dilediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

iMessage’la mesajlaşma servisi ile paraya ihtiyacınız olduğunda bir mesajla para isteyebilir ya da sevdiklerinize kolayca para gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey iMessage Store Yönet menüsünden İşCep eklentisini açmanız ve bir defaya mahsus olmak üzere İşCep’ten iMessage için kullanacağınız hesabı tanımlamanız.

Siri uygulaması ile İşCep’ten havale yapmak da çok kolay. Bir defaya mahsus olmak üzere “Ayarlar – Siri” menüsüne girerek izin verdikten sonra sesli komut ile havale yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın bir diğer yenilikçi para aktarma hizmeti de sosyal hayatınızda geçekleştirdiğiniz organizasyonlarda eş, dost ve akrabalar arası para aktarımını kolaylaştıran Sosyal Hesap. Belirlenen hesaba kolayca para aktarmalarını isteyebilir, size iletilen organizasyon taleplerine hızlı bir şekilde karşılık verebilirsiniz. Sosyal Hesap ile, düzenlenen organizasyonlarda 50 kişiye kadar katılımcıdan para isteyebilir, size iletilen tutarları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Karekod ve bluetooth’la para çekme ve yatırma ile kartınızın yanınızda olmaması artık sorun değil. Bankamatiklerden İşCep sayesinde hem hızlı hem de kolay bir şekilde kartsız para çekebilir ya da yatırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kare kod veya bluetooth teknolojilerinden birini kullanarak para çekme ya da yatırma işleminizi gerçekleştirmek.

İşCepliler ücretsiz Wi-Fi ayrıcalığından da faydalanıyor. Ücretsiz internet hizmeti veren İş Bankası Şubelerinde ve 5 binden fazla Türk Telekom Wi-fi noktasından internete bağlanabilirsiniz. Kablosuz ağlar listesinde yer alan “İşCep Wi-Fi” ağından T.C. kimlik numaranızı ve İş Bankası’nda kayıtlı cep telefonu numara bilgilerinizi girdikten sonra, SMS ile gönderilecek onay kodunu ekrana yazıp İş Bankası’nın ücretsiz internet hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen konuyu şöyle özetliyor;  “Yeni teknolojileri kullanmanın ötesinde bizim için esas olan teknolojileri ideal müşteri deneyimi yaratmak adına kolay ulaşılabilir, kullanılabilir servislere dönüştürmek. Bu bakış açısı ile hemen hemen her ay geliştirdiğimiz yeni fonksiyonları İşCep içerisinde devreye alıyoruz.

İdeal müşteri deneyimi odağı ile geliştirdiğimiz, zenginleştirdiğimiz hizmet çeşitliliğimiz ile İşCep’i tercih edecek müşterilerimizin sayısındaki artışın devam etmesi kaçınılmaz olacaktır. Günlük hayatımızın dijitalleşmesiyle değişen beklentiler ve davranışlar, Dijital Bankacılık”’ın kapsamını işlemlerin internet ve mobil kanallardan gerçekleştirilmesi tanımının çok daha ötesine taşımış durumda. Dijital çağda müşteri analitiği, inovasyon ve müşteri deneyimi alanlarında yetkinliklerimizi sürekli geliştirerek, müşterilerimizin yaşam yolculuklarının her evresinde onlara eşlik edebilen ve hayatlarını kolaylaştıran bir çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.”

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER