İstanbul Yarışında Adayların Sosyal Medya Performansı

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Tem.01, 2019, 15:02
Geride bıraktığımız Haziran ayında ülke gündemimizde tekrarlanan İstanbul seçimi vardı. İstanbullular 8 milyon 868 bin 664 kişinin sandığa gitmesiyle tüm dünyaya güzel bir demokrasi örneği sundu.

Geride bıraktığımız Haziran ayında ülke gündemimizde tekrarlanan İstanbul seçimi vardı. İstanbullular 8 milyon 868 bin 664 kişinin sandığa gitmesiyle tüm dünyaya güzel bir demokrasi örneği sundu.

Sevgili Brand Age okuru,

Bu siyasi yarışta diğerlerinden farklı olarak dijital medya araçları daha yoğun ve etkin biçimde kullanıldı. Adaylar seçim öncesi hazırlık sürecin-de geleneksel mecralardan ulaşamayacağı gençleri dijitalde yakalamayı hedefleyerek sosyal medya kullanıma büyük özen gösterdi. Bizler de Adbaint ile birlikte adayların sosyal medya performanslarını ölçümledik. Bir önceki 31 Mart seçimlerinin hazırlık dönemi ile 24 Haziran seçiminin hazırlık dönemini ayrı ayrı analiz ederek birbiri ile kıyasladık. Öyle görünüyor ki gelecek seçimlerde de sosyal medya siyasi kampanyaların ayrılmaz bir bütünü olacak ve siyasi isimleri vaatlerinden kirlerine birbirinden farklı stratejiler ile ana sayfalarımızda daha sık göreceğiz.

Ülkemiz birkaç yıl önce çeşitli toplumsal olaylardan ötürü yaşanan turizm durgunluğunu nihayet geride bıraktı ve turizm için yeni stratejiler belirlenerek bu doğrultuda adımlar atılıyor. Türkiye’nin sürdürülebilir bir marka algısıyla turizmi, ekonomisinin en büyük gelir kalemlerinden biri haline getirmesi hepimizin temennisi. Zira insan ve kültürlerin etkileşimi pek çok önyargının yıkılmasında benzersiz bir araçken aynı zamanda kârlı bir yatırım. Bu ay hazırladığımız turizm dosyasıyla öncelikle nerede olduğumuzu belirledik, ardından sağlam adımlar için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık.

Markalar ve marka yüzleri ile birlikte kampanyanın arka planına dair yaptığımız söyleşi serimizde bu ay Persil ve Pınar Altuğ Atacan iş birliği yer alıyor. Markanın ‘’mutlu aile ikonu’’ olarak konumlandırdığı Pınar Altuğ Atacan ile birlikteliği yaklaşık 10 yıldır devam ediyor. Bu uzun soluklu beraberliğin detaylarını siz okurlarımız için başarılı oyuncu Pınar Altuğ ve Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Direktörü Nükte Cider’den dinledik.

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay Twitter EMEA Müşteri Çözümleri Kıdemli Direktörü Barry Collins yer alıyor. Collins ile Twitter’ın kullanıcılar ve reklamverenler açısından avantajlarını konuştuk ve Twitter Türkiye’nin gündeminde yer alan sahte reklamlara karşı aldıkları önlemleri değerlendirdik.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de e-ticaret payı özellikle hızlı tüketim ürünlerinde giderek artıyor. Nielsen’in geçtiğimiz ay organize edilen Değişen Tüketici, Dönüşen Perakende etkinliğinde açıkladığı Türkiye’de FMCG Trendleri ve E-ticaret Araştırması’nı inceledik.

Bu ay yine ilham veren köşe yazıları, markalarından dünyasından haberler, genç bakış köşemiz sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı ve mobil ekranları seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER