Johnson & Johnson talk bebek pudrası, ABD ve Kanada'da satılmayak

Johnson & Johnson, talk bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiaları nedeniyle tüketiminin düştüğünü belirterek ABD ve Kanada'daki satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Johnson & Johnson, talk bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiaları nedeniyle tüketiminin düştüğünü belirterek ABD ve Kanada'daki satışlarını durdurduğunu açıkladı.


ABD merkezli kişisel bakım ürünleri ve ilaç şirketi Johnson & Johnson'ın başı, talk bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiaları nedeniyle dertteydi. Şirket, son yıllarda pudrayı kullandıktan sonra kansere yakalandıkları iddiasıyla insanların açtıkları davalar nedeniyle milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kaldı.

Financial Times’ta yer alan habere göre, Johnson & Johnson'dan yapılan açıklamada, talk pudrasının satışının son 3 yılda yüzde 60 düştüğü belirtildi. Firma, söz konusu pudraları ABD ile Kanada satmama kararı aldıklarını açıkladı.

Johnson & Johnson'ın Kuzey Amerika Başkanı Kathleen Widmer, “ABD ve Kanada'da avukatlar, bize dava açacak müşteri bulmak için reklam veriyorlar! Bu nedenle bu iki ülkede pudra satışımızı durdurduk. ABD ve Kanada, pudra pazarımızın yalnızca yüzde 20'sini oluşturuyordu. Ürünlerimiz diğer ülkelerde satılmaya devam edecek” diye konuştu.

Johnson & Johnson, son yıllarda bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiasıyla 19 bin 400 davayla karşı karşıya kaldı. Pudranın içinde asbest maddesi bulunduğu ve bunun müşterilerden saklandığı öne sürüldü. 2018'de Missouri Eyaleti'nde görülen ünlü davada şirket, 22 kadına 4.7 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Kaynak: Sözcü

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER