Peugeot ve BETC Paris, yapılan en ilginç reklam filmlerinden birine imza attı

BETC Paris ajansı yeni kampanya için RIOPY ile birlikte çalıştı.

BETC Paris ajansı yeni kampanya için RIOPY ile birlikte çalıştı.

BETC Paris ajansı yeni kampanya için RIOPY ile birlikte çalıştı. RIOPY, Oscar ödüllü Hollywood yapımları The Danish Girl ve The Shape of Water'ın bestecisi ve piyanisti. Ajans ve besteci birlikte güzel bir işin ilk örneğine de imza attılar: bir otomobil tarafından yorumlanacak ilk piyano parçasını, dünyanın en büyük bestesini oluşturmak.


Peugeot’un kendini sürekli olarak zorlama yeteneğini vurgulamak için BETC Paris, Markadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tiphaine du Plessis’e göre bir kampanya tasarladı. Projenin yapım süreci ise 6 ay sürmüş. Mühendisler, teknisyenler ve müzisyenler 190 müzik notası üretmiş. Ve 1,890 metre uzunluğunda bir beste. Bu, performansın ana unsurunu üretmek için gerekli olan bir veri ama; müzisyenin orijinal skorunun bir ömür boyu kopyası. Ki bu da gerçek bir zorluk.


Renk ve şekildeki varyasyonlara tepki veren lazer sensör sistemi içeren ve MIDI ünitesindeki bir araç içi bağlantı ile de araç her seferinde bir notanın üzerinden geçtiğinde, orijinal seste ilgili sesi tetikliyor. Yeni PEUGEOT 508, birbiri ardına gelen notaları okuyarak RIOPY’nin parçasını yeniden ve canlı bir şekilde yorumluyor.

The Score isimli kampanya Hırvat dağlarında gizli bir askeri üste çekilmiş.


Reklam Filmi


Kaynak: www.bigumigu.com


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER