PUBG Corp. ve StarLadder, "Playerunknown's Battlegrounds" için ilk Avrupa profesyonel ligini Ocak 2019’da başlatacak

PUBG ligleri, yıllık toplam 1 milyon euro değerinde ödül havuzuna sahip olacak.

PUBG ligleri, yıllık toplam 1 milyon euro değerinde ödül havuzuna sahip olacak.

PUBG Corporation (PUBG Corp.) ve StarLadder, Avrupa’daki ilk PlayerUnknown's Battlegrounds profesyonel ligini başlatarak espor dünyasındaki hacmini genişletecek. Profesyonel PUBG Avrupa Ligi (PUBG European League - PEL) ve Contenders League için yıllık birleşik ödül havuzu 1 milyon euro olacak.

Ocak 2019’da başlayacak olan PUBG Avrupa Ligi, global ölçekte rekabetçi bir sistemin parçası olacak ve PEL’nin en iyi takımları, sezon sonunda her bölgenin en iyi takımlarının karşı karşıya geleceği uluslararası bir etkinlikte yarışma şansını elde edecekler. Lig, 2019 sezonunda 3 aşamadan oluşacak.

Sezon boyunca PUBG Avrupa Ligi'ndeki 16 takımı, Avrupa ülkelerinin başkentlerinden birisinde özel tasarlanmış bir Battle Royale LAN Stüdyosunda karşı karşıya gelecekler. PUBG Corp., PUBG Avrupa Ligi’ne katılan takımların konaklama ve seyahat masraflarını karşılayacak ve ligin gelirinden pay vererek takımları desteklemeyi sürdürecek. PUBG Corp.’un destekleri hakkında daha fazla bilgi ise yakın zamanda açıklanacak.

Turnuvanın finale giden ayağı ise ekimde başlayacak ve aralık ortasına kadar 32 takımlı LAN etkinliğinin kazananını belirleyecek.


Ligin başlangıcı, PUBG Corp.’un beş yıllık, sürdürülebilir, global espor altyapısı geliştirme çalışmalarının bir parçası olacak.

PUBG Corp. EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Nam, konu hakkında şöyle konuştu:

“Beş yıllık planımızın sonraki adımında, PUBG Avrupa Ligi, profesyonel takımların düzenli maçlarıyla tutarlılığa kavuşacak. PUBG hayranlarının ve oyuncularının heyecan içinde izleyeceği rekabetçi karşılaşmaların sayısını artıracak. Ligdeki çok sayıda maç,takımların sezon boyu yeteneklerini ve stratejilerini geliştirmesini sağlayarak, maçların görkemini artıracak.”

“Bu önemli projede StarLadder ile güçlerimizi birleştirmekten çok memnunuz. StarLadder, güvenilir, yenilikçi ve son derece motive bir iş ortağı. Bu ortaklıktan çok sayıda heyecan verici çalışma çıkmasını bekliyoruz.”


StarLadder Kurucusu ve CEO’su Roman Romantsov ise şunları söyledi:

“PUBG, yeni bir espor oyunu olmasına karşın, milyonlarca sadık oyuncuya sahip harika bir oyun. StarLadder, yıllar içinde yüzlerce turnuvanın hayata geçirilmesi ve yönetilmesinden edindiği kapsamlı deneyim ile PUBG’nin gerçek bir profesyonel lig ile tam teşekküllü bir espor oyununa dönüşmesinde etkin bir rol oynamaktan gurur duyuyor. PUBG yayını yapmak zor bir iş ama bunun için hazırız. İzleyici deneyimini artırmak için durmaksızın çalışıyoruz. Size söz veriyoruz, canlı yayınlarımızla sizleri yeniden şaşırtacağız.”

“Avrupa’daki profesyonel lig için PUBG ile çalışmaktan dolayı son derece memnunuz. Umarız, ortaklığımız uzun yıllar devam eder.’’


PUBG Avrupa Ligi, profesyonel takımlar için farklı seviyelerden takımların eşdeğer yetenekteki rakipleriyle karşılaştığı rekabetçi bir piramidin zirvesinde olmak anlamına geliyor.

Bilinen espor turnuvalarının aksine, PUBG Avrupa Ligi, üst lige çıkma ve alt lige düşme prensibini benimseyecek. PUBG bu sistem ile yetenekleri takımlara âdil bir şans vererek en üst seviyede yer almalarını ve rekabetçi dinamiklerini doğal bir şekilde geliştirmelerini sağlayarak, PUBG Avrupa Ligi’nin uzun dönem istikrarlı olacağına inanıyor. PUBG’nin lige sıkı bir çalışma ve adanma sonrası katılacak takımlara değer verdiği için PUBG Avrupa Ligi’nde franchise modelini uygulamayacak.

Giriş seviyesindeki takımlar, Açık Lig’de üç bölgede yarışacak: Avrupa Batı, Avrupa Doğu, Orta Doğu ve Afrika. Daha üst seviyedeki takımların katılacağı Contenders League, tüm Avrupa’yı birleştirecek. Takımlar üst liglere her aşamanın sonundaki özel promosyon turnuvalarını kazanarak çıkabilecekler.


Orta Doğu & Afrika (Türkiye başvurusu buradan yapılabiliyor):
[https://pubg.starladder.com/en/mea/pubg_league/tou..]

Doğu Avrupa:
[https://pubg.starladder.com/en/mea/pubg_league/tou..]

Batı Avrupa:
[https://pubg.starladder.com/en/mea/pubg_league/tou...]


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER