Reklam Sahtekarlığı

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Şub.01, 2019, 14:43
Ocak ayı, markaların ve yayınların yıllık anlaşmalarını sağladığı dönemdir. Diziler yayına ara verir, mecralar hali hazırda bir kampanya yoksa reklam alanlarının boş kalmaması için kendi tanıtımlarını
girerler.

Ocak ayı, markaların ve yayınların yıllık anlaşmalarını sağladığı dönemdir. Diziler yayına ara verir, mecralar hali hazırda bir kampanya yoksa reklam alanlarının boş kalmaması için kendi tanıtımlarını girerler.

Sevgili Brand Age okuru,

Bu yıl bu anlaşma dönemi birçok marka mecra için uzun sürdü. Bunun sebeplerinden en bilineni kanalların ortak karar alarak fiyat tarifelerinde %10 artırma yoluna gitmesiydi. Markaların yatlarını ekonomik koşullar neticesinde artırması bir gereklilik olarak karşılanırken, aynı artırmayı mecralar yaptığında anlaşmazlıklar ortaya çıktı. Biz de gündeme paralel yayın içeriğimiz doğrultusunda bu ay kapak konumuzda reklamveren, ajans ve medya güveninini konu edindik. Tara arın birçok açıdan kendi adına yaptığı yanlışları yazdık. Kapak konumuzda da belirttiğimiz gibi, Türkiye’de değerinin altında satılan birçok şey var belki ama bizim gözümüzden bakıldığında bu ‘’medya’’. Siz değerli okurlarımıza yaşanan gerilimin ardındaki sebepleri ve şeffaf bir reklam ortamı oluşması için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yazdık.

Bu ay her yıl şubat döneminde hazırladığımız ‘’Gençlerin Aşık Olduğu Markalar’’ araştırmamız da sizi bekliyor. Xsights Araştırma ve Danışmanlık, Şubat sayımıza özel yaptığı araştırmada gençlerin kalbini fetheden markaları kategorisel bazda sıraladı. Tüketim çağının getirdiği hızın da etkisiyle, geçtiğimiz yıl aynı dönemde yaptığımız araştırmada zirvede olan birçok markanın, bu yıl yerini koruyamadığını görüyoruz.

Adbaint yine bizler için sosyal medya platformlarında en çok dikkat çeken ve etkileşim alan içerikleri analiz etti. Skala Medya, geçtiğimiz ay Ocak sayımıza özel hazırladığı 2018 yılının sektörel bazda dijital ve geleneksel medya yatırımlarına bu ay espor ve kozmetik sektörünü mercek altına alarak değerlendirdi.

Bu ay çok özel bir röportajımız daha sayfalarımızda yer alıyor. İş hayatında 20 yılın üzerinde yöneticilik pozisyonlarında bulunan ancak müziğe devam etmek isteyen Cemil Demirbakan bize plazalara sıkışan hayatları, kendi iş yaşamını ve yeni single’ını anlattı.

Adbaint son günlerde sık sık medyada yer bulan sinema işletmecileri ve yapımcıların yaşadığı gerilime izleyicilerin tepkilerinin ne olduğunu ve sinema sektörünün sosyal medya yansımasını analiz etti.

Yine sizler için incelediğimiz araştırmalar, sektörün nabzını tutan haberler, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER