Sami Basut, WPP Bünyesinde İki Sorumluluk ile Göreve Başladı

Sami Basut, WPP’de Chief Entertainment Officer olarak üstlendiği görevin yanı sıra grubun en güçlü yapılarından AKQA İstanbul’da da Executive Creative olarak göreve başladı.

Sami Basut, WPP’de Chief Entertainment Officer olarak üstlendiği görevin yanı sıra grubun en güçlü yapılarından AKQA İstanbul’da da Executive Creative olarak göreve başladı.

Yaratıcı dönüşüm şirketi WPP, müşterilerine sunduğu servisleri daha güçlü hale getirme stratejisi kapsamında, insan kaynağına yaptığı yatırımlarla pazardaki büyümesini sürdürüyor. Şirket bu amaçla, Türkiye’de yaratıcı dünyaya yön veren güçlü isimlerden Sami Basut’u iki yeni görevle tekrar bünyesine kattı. Basut, WPP’de Chief Entertainment Officer olarak üstlendiği görevin yanı sıra grubun en güçlü yapılarından AKQA İstanbul’da da Executive Creative Director olarak göreve başladı.  

Basut, Chief Entertainment Officer konumunda, WPP network’ünün Markalı İçerik ve Eğlence alanındaki çalışmalarında yer alacak. Bu alanda WPP bünyesinde ve dünyada ortaya çıkan yeniliklerin grup vizyonuna aktarılması ile birlikte müşteriler için Markalı İçerik ve Eğlence projelerinde kreatif, medya, data teknoloji uzmanlıklarının en yenilikçi şekilde harmanlanması ve uygulanmasında rol alacak.  

Türkiye’nin en çok ödül sahibi yaratıcı yönetmenlerinden Sami Basut, Fast Company tarafından dünyanın en çok çalışılmak istenen yenilikçi ajansı olarak tanımlanan AKQA’de yaratıcı süreçlerin yönetiminde yer alacak. AKQA İstanbul bünyesindeki yeni pozisyonunda 4129 Grey ve Ogilvy markalarının yaratıcılığından sorumlu olacak. Daha önceki pozisyonlarında global markaların bölgesel yaratıcılığını yönetmiş olan Basut, her üç WPP ajansının da Türkiye’deki etkisini artırarak; yaratıcılık, data ve teknolojiyi birleştiren projelerle markaları geleceğe hazırlayacak. 

“Sami’nin tüm markalarımıza büyük katkıda bulunacağına inanıyorum”

WPP Group CEO’su Demet İkiler bu önemli atama ile ilgili değerlendirmesinde, “WPP Türkiye olarak işimizin odağı her zaman müşterilerimiz. Ve bunu sağlamak için her alanda en iyi yeteneklerin bünyemizde yer almasını arzu ediyoruz. Dünyadaki stratejimiz ile paralel olarak biz de bu sene yaratıcılık alanındaki yatırımlarımızı arttırarak büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz. Son yıllarda hızla büyüyen Motion Content, GroupM Content girişimlerimizden sonra markalı içerik ve eğlence alanındaki yatırımımıza Sami’nin şimdiye kadarki deneyimleri, yaratıcı bakış açısı ve dinamizmi ile hız kazandırıyoruz.  Daha önce de birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz ve sektörde değerli bir yere sahip olan Sami Basut’un tekrar WPP ailesine katılmasından mutluluk duyuyoruz. Sami’nin yeni görev alanlarında tüm markalarımıza büyük katkıda bulunacağına ve öncü adımlarımızı güçlendireceğine inanıyorum. Kendisine hoş geldin diyerek başarılar diliyorum” dedi. 

AKQA İstanbul CEO’su Alemşah Öztürk ise “WPP içinde Yaratıcılık, Data & Teknoloji ve Sadeleşme” vizyonu ile AKQA çatısı altında yaşadığımız birleşme ile markalarımıza sunduğumuz servisleri, insan kaynağımız ile de güçlendiriyoruz. Yeni ve farklı yetenekleri takibimize alırken, sektörün deneyimli isimlerini de yapımıza dahil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda şimdiye dek ses getiren pek çok işe imza atan Sami Basut’un yeni görevleriyle bize büyük katkılar sunacağına inanıyorum. Büyüyen ailemizle teknoloji ve yaratıcılığın birlikteliğinde markalarımız için daha kapsamlı hizmetler sunarken Türkiye’nin kreatif gücünü dünyaya açma fırsatı elde edeceğimiz için de mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu. 

Sami Basut kimdir? 

Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum, New York Festival gibi uluslararası jürilerde ülkemizi temsil eden Sami Basut, popüler kültüre mal olmuş birçok reklam filminin yanı sıra Erkekler De Ağlar, Bu Kızın Öyküsü, One Song Stand, Babilin Numarası, Uncancelled Cup gibi markalı içerik alanında bir çok yeni nesil fikri hayata geçirmiştir. Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu’nda da görev alan Basut, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi’nde Reklam Yazarlığı dersi vermektedir. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER