Samsung'dan İstanbul Havalimanı'na dev bir çamaşır makinesi

İstanbul Havalimanı’nda bagajlarını almak isteyenleri dev bir çamaşır makinesi karşılıyor

İstanbul Havalimanı’nda bagajlarını almak isteyenleri dev bir çamaşır makinesi karşılıyor


Gerilla pazarlama geleneksel olmayan bir teknikle marka bilinirliğine katkıda bulunmayı amaçlayan bir yöntem olarak son yıllarda sıkça kullanılmaya başlandı. Bu kampanyalar genellikle, yenilikçi ve oldukça yaratıcı stratejiler olarak dikkatleri de üzerine çekiyor.

Samsung Electronics’in, yolcuların seyahat dönüşlerinde valizlerinde bulunan kıyafetlerini eve gider gitmez yıkama isteklerinden yola çıkarak, İstanbul Havalimanı iç hatlarındaki 8 bagaj konveyöründe konumlandırdığı çalışma da bu yaratıcı örneklerden birisi oldu. Uçaktan inen yolcular bavullarını almak için bagaj bantlarına geldiklerinde gördükleri dev bir Samsung Quick Drive çamaşır makinesi ile kısa süreli bir şaşkınlık yaşıyor. Aslında görüntü, gerçek bir çamaşır makinasının 3D görseli üzerinden Cut Out tekniği ile hazırlanmış özel bir görselden oluşuyor.

Samsung’un Quick Drive çamaşır makinelerinin 15 dakika süren kısa yıkama süresine atıfta bulunan ve bu makinelerin inovatif imajına vurgu yapan görselin üzerinde ise “Bagajınızı da çamaşırlarınızın yıkanmasını da beklemeyin” sloganı kullanılıyor.Reklam Künyesi:
Reklamveren: Samsung Electronics
Reklamveren Ekip: Ömer Barış Gökpınar, Dilge Berktaş, Büşra Karataş
Ajans: Starcom
Ajans Ekip: Nazmiye Erdem, Can İlhan, Serhat Büyüksayar, Burcu Sütçü, Merve Harman
Kreatif Ajans: Cheil Turkey

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER