Sivri dilli bir sanat: Rap Müzik

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Eki.01, 2019, 13:20

Sevgili Brand Age okuru,

Eylül ayı markalar için iletişimin hareketlendiği, geride bırakılan yazın ardından yılın son dönemine ait kampanyaların ve pazarlama iletişimi faaliyetlerinin start verdiği aydır. Beklenildiği üzere iş dünyasında hareketli bir eylül ayını geride bıraktık. Ancak yaz ayı da alışık olduğumuz üzere durgun değildi. Gençlerden yola çıkarak gündeme oturan bir konu vardı: Rap müzik. Rap müzik son yıllarda ülkemizdeki en trend müzik türlerinden biri, bunu son zamanlarda organize edilen müzik festivallerinin line-up’larına bakarak da görebilirsiniz. Yıllardır ülkemizde olmasına rağmen yeniden canlanarak “trend” hâline gelen bu müzik türü, gerek karşılıklı atışmalarla gerekse toplumsal problemleri odağına almasıyla 7’den 70’e herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Biz de bu ay gündemin nabzı tutma anlayışından yola çıkarak bu müziği kapağımıza taşıdık. Tüm dünyada nasıl başladı, ülkemize nasıl geldi, şu an hangi noktada ve -elbette ilgilendiğimiz üzere- markalar bu trendin neresinde yer alıyor? Sosyal CRM ve sosyal veri analizi Adbaint ile birlikte de konunun sosyal medya yansımasını analiz ettik.

Eylül ayı pazarlama iletişiminin ikinci yarısına start vermesinin yanı sıra, kültür-sanat etkinliklerinin de yeni sezona “merhaba” dediği bir ay. Her yıl sanatseverler tarafından heyecanla beklenen Contemporary İstanbul, bu yıl 14. edisyonuyla sanatseverlere kapısını açtı. Markaların da kendilerini teknoloji, bilim ve sanat ekseninde ifade etme olanağı bulduğu fuarın, iletişime odaklanan Plugin kategorisini yakın markaja aldık ve burada eserleriyle yer alan markaların tüketicilerine vermek istediği mesajı inceledik. 

Reklamcılar ve Reklamverenler Derneği, her yıl yayınladığı medya ve reklam yatırımları raporunun bu yılı kapsayan ilk 6 aylık incelemesini sundu. Rapor, geçtiğimiz yılın aynı dönemine ait verilerle kıyaslandığında yatırımlarda düşüş olduğu görülüyor. Raporun detaylı incelemesine siz okurlarımız için sayfalarımızda yer verdik.

Köşe yazıları, araştırmalar ve sektörü izleyen haberlerle zengin bir içerik sunduğumuz sayımıza Turkcell Dergilik ve Turk Telekom e-dergi uygulamalarından da ulaşabileceğinizi hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum.

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER