Tekzen’den okullara 4 bin kitap bağışı

Tekzen, ihtiyaç sahibi okullara 4 bin kitap bağışladı.

Tekzen, ihtiyaç sahibi okullara 4 bin kitap bağışladı.

Tekzen, Herkese Kitap Vakfı ile “Bir Kitap, Bir Mutluluk” projesi işbirliği kapsamında Mart ayından bu yana mağazalarına yerleştirdiği kitap kumbaraları vasıtasıyla 4 bin kitap topladı.

Tekzen ile Herkese Kitap Vakfı işbirliği ilk meyvelerini verdi. Mart ayında Herkese Kitap Vakfı ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine start veren Tekzen, proje kapsamında başta çocuk ve gençler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kitap ulaştırabilmek için Tekzen’in tüm mağazalarına Kitapcan Kitap Bağış Kumbarası yerleştirdi. Tekzen mağazalarına gelenler yanlarında getirdikleri kitapları bu kumbaraya bıraktı. Mart ayından bu güne binlerce kitap toplandı.

Tekzen mağazalarında biriken kitaplar, Maxlines Lojistik aracılığı ile ana depoya ulaştı. Büyükçekmece depoda Kitapcan gönüllüleri ve Tekzen çalışanları tarafından ayrıştırılan 4 bin kitap Herkese Kitap Vakıf aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere yola çıktı.


Konu ile ilgili değerlendirme yapan Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Kızılkaya, “ 59 ildeki 138 mağazamıza ve genel merkezimize konumladığımız toplam 138 Kitapcan Bağış Kumbarası ile Herkese Kitap Vakfı'nın en büyük destekçisi olduk. Bugüne kadar işbirliğimiz kapsamında toplamda 4 bini aşkın kitap bağış rakamına ulaştık. Topladığımız kitapları “Kitapcan Gönüllüleri” ile birlikte Büyükçekmece’de yer alan merkez depomuzdan çocuklarımıza gönderdik. 2019 yılı Şubat ayının başında da ikinci kitap sevkimizi gerçekleştireceğiz. Buradan bizlere kitaplarını bağışlayan tüm müşterilerimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletmek isteriz." açıklamasında bulundu.

“Okuyan Türkiye İçin Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver “ Tekzen ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden oldukça verimli sonuçlar aldık. Mart ayından bu yana, okunan kitaplar Tekzen mağazalarındaki Kitapcan Kitap Bağış Kumbaralarına bırakıldı ve ilk aşamada toplamda 4 bin kitap bağışına ulaştık. Toplanan 4 bin kitabı Türkiye’nin dört bir yanında; Ağrı, Elazığ, Bitlis, Samsun, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Iğdır, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Hatay, Hakkari, Muş, Edirne, Kırıkkale, Malatya, Karaman ve Yozgat’taki 20 okula ulaştıracağız. Kitaplarını bağışlayan tüm Tekzen müşterilerine çok teşekkür ederiz. Unutulmamalıdır ki bir kitap bir gelecek değiştirir. Bir kitap bir mutluluktur.” dedi.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER