Wunderman ve J. Walter Thompson birleşmesinin Türkiye ayağı tamamlandı

Dünyanın en büyük iletişim grubu WPP çatısı altında yer alan Wunderman ve J. Walter Thompson, Kasım 2018’den beri süren birleşme yolculuğunu tamamladı.

Dünyanın en büyük iletişim grubu WPP çatısı altında yer alan Wunderman ve J. Walter Thompson, Kasım 2018’den beri süren birleşme yolculuğunu tamamladı.

Birleşmeden ortaya çıkan ajans Wunderman Thompson adıyla 90 pazarda 200 lokasyonda faaliyet gösterecek. Türkiye’deki faaliyetine Ender Buruk liderliğinde devam edecek olan Wunderman Thompson “yaratıcılık, veri ve teknolojiyle ilham veren yeni bir ajans” olarak konumlanıp alanında öncü olmayı sürdürecek.

Dünyanın en büyük iletişim holdingi WPP çatısı altında Wunderman Thompson adıyla hizmet verecek yeni yapılanmanın CEO’su deneyimli isim Mel Edwards olurken, reklam dünyasının duayen isimlerden Ewen Sturgeon, Wunderman Thompson Avrupa CEO’su olarak stratejik büyümeden sorumlu olacak.

Wunderman Thompson’ın Türkiye’deki faaliyetlerine ise çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş olan Ender Buruk liderlik edecek. “Yaratıcılık, veri ve teknolojiyle müşterilerine ilham veren yeni bir ajans” olarak konumlanıp alanında öncü olmayı sürdürecek olan Wunderman Thompson, Türkiye’nin de içinde olduğu dünya genelinde 90 pazarda 200 lokasyonda 20 bin çalışanla hizmet verecek.

Geleceğin ajansı

Geleneksel düşünceyi reddederek ve yaratıcılığı tetikleyerek müşterilerine büyüme yolunda ilham vermeyi hedefleyen Wunderman Thompson markaların iletişim sektöründeki ihtiyaçlarına; kuvvetli yaratıcı ekibi, data analizi ve teknolojiyi en güncel şekilde kullanma becerileri ile odaklanıyor. Tüm iletişim çözümlerinin hesap verilebilir şekilde kurgulanması, dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet göstermesi ve Adobe, Amazon, Google, IBM, Microsoft, Salesforce ve SAP gibi teknoloji devleriyle yakın ilişkileri Wunderman Thompson’ın değer önerilerini kuvvetlendiriyor.

“Bu güç birliği iş ortaklarına da fayda sağlayacak”

İki devin birleşmesini değerlendiren WPP Türkiye Başkanı Demet İkiler ise, "Bu tür güç birliklerinin her zaman başarılı sonuçlar verdiğini biliyoruz. Bu başarılı sonuçlar, güç birliği yapan şirketlerde olduğu gibi onlarla iş ortaklığı yapanlara da fayda sağlıyor. Wunderman ve J. Walter Thompson'ın birleşmesinin de çok güzel bir sonuç yaratacağından eminim" dedi ve şöyle devam etti: "Günümüzün dijital ortamında veriye dayalı olmayan faaliyetlerin yetersiz kaldığını görüyoruz. Wunderman Thompson birlikteliği ‘yaratıcılık, veri ve teknolojiyle müşterilerine ilham veren yeni bir ajans’ sloganıyla çalışmalarını bir üst noktaya taşıyacak. Bu beraberliği kutluyorum. Ayrıca iki ajansın çalışanlarına ve onların tüm iş ortaklarına hayırlı olmasını diliyorum."

Wunderman Thompson Türkiye Genel Müdürü Ender Buruk ise “Türkiye’de Wunderman ve Manajans Thompson birleşmesinden doğan Wunderman Thompson, iki köklü ve saygın ajansın eşsiz deneyimini arkasına alarak rekabetin bu denli yoğun olduğu ortamda, markalara en doğru iletişim çözümlerini sunarak ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Wunderman Thompson, dijital dünyanın talep ettiği teknoloji ve veri analizini köklü yaratıcı yetenekle bir araya getirerek geleceğin ajansı olacak” diye konuştu.

Manajans Thompson CEO’su iken yeni oluşan yapıda Wunderman Thompson Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak olan Tuğbay Bilbay ise yeni yapılanmaya ilişkin şu bilgileri verdi: “Sonuç odaklı aklı ve etki yaratan sihri birleştirerek markalarımız için sadece iletişimi değil, ticareti ve teknolojiyi yönetip yeniden yaratacağımız, reklamcılığa yeni görevler kazandıracağımız bu yeni dönemi ülkemizde neredeyse her devrime öncülük yapmış Manajans’ın köküyle gerçekleştirmek heyecanlı, keyifli ve verimli olacak.”

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER