Yemek.com'da “Memleketler Yarışıyor”

Yemek.com, Türk mutfağının farklı ve yöresel lezzetlerini keşfetmenizi sağlayacak “Memleketler Yarışıyor” programı ile YouTube kanalında heyecan dolu dakikalar yaşatmaya başladı.

Yemek.com, Türk mutfağının farklı ve yöresel lezzetlerini keşfetmenizi sağlayacak “Memleketler Yarışıyor” programı ile YouTube kanalında heyecan dolu dakikalar yaşatmaya başladı.

Binlerce iştah açıcı yemek tarifini kullanıcılarıyla buluşturan Yemek.com, Türk mutfağının farklı ve yöresel lezzetlerini keşfetmenizi sağlayacak yepyeni bir yarışma ile YouTube kanalında heyecan dolu dakikalar yaşatmaya başladı.

Yemek.com, “Memleketler Yarışıyor” yarışmasıyla kahvaltılıktan hamur işine, et yemeklerinden tatlılara hemen her şehrin kendine özgü nefis lezzetlerini tatlı bir rekabete sokuyor.

İlk bölümde etli ekmek, biberli ekmeğe meydan okudu

Zengin Türk mutfağının yöresel yemeklerini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için yola çıkan Yemek.com, “Memleketler Yarışıyor” yarışmasının ilk bölümünü YouTube kanalında yayınladı. Programın ilk bölümünde konuk olan ilk iki mutfak ise Türkiye'nin tescilli gastronomi şehri, her lezzetine ayrı ayrı hayran olduğumuz Hatay ve gurmelerin uğrak noktası, Mevlâna şehri Konya oldu.

Yemek.com Instagram hesabından yapılan başvurular arasından seçilen Hataylı Sinem Güllüler Ulutaş biberli ekmek, Konya'dan Burcu Haliloğlu ise etli ekmek tarifiyle birbirine meydan okudu. Her iki tarif öncelikle Yemek.com jürisi tarafından oylandı ve jürinin seçimi Hatay’ın biberli ekmek tarifinden yana oldu. Kazanan tarifi belirlemede son sözü ise izleyici jürisi söyleyecek.Tüm Yemek.com izleyicileri kazanmasını istediği şehri ya da yemeği YouTube kanalındaki "Memleketler Yarışıyor" videosunun altına yorum olarak bırakarak kazananı belirleyecekler. Yarışmanın kazananı 20 Ocak tarihinde Yemek.com YouTube ve Instagram hesabında açıklanacak.

Tarifleri Yemek.com takipçileri yapıyor, kazananı izleyenler seçiyor

Yeni yarışmacıların tarifleriyle lezzet dolu dakikalar yaşatmaya devam edecek olan “Memleketler Yarışıyor” programında kendi tarifinin başrolü olmak isteyen kullanıcılar, Yemek.com Instagram hesabı üzerinden yarışmaya başvurabiliyorlar. Programın her bölümünde iki kullanıcı kendi yörelerine özel yemekleri yaparak yarışacaklar. Yemek.com'un yemek konusunda uzman jürisinin her iki lezzeti de denemesinin ardından verdiği oyların yanı sıra, kullanıcılar da YouTube kanalındaki videoların altına yorum yazarak oy verecekler ve beğendikleri yemek tariflerine destek verecekler.

Memleketler Yarışıyor'un ilk bölümü

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER