Yemeksepeti’nden “Dünya Adana Günü” Kutlaması

Yılın ilk günü olan 01.01 tarihini, “Dünya Adana Günü” ilan eden Yemeksepeti, bu özel günü kullanıcılarıyla birlikte kutlamak ve hediye ettiği indirim kuponlarını duyurmak için özel reklam filmlerini kendi yaratıcı ekibiyle hazırladı.

Yılın ilk günü olan 01.01 tarihini, “Dünya Adana Günü” ilan eden Yemeksepeti, bu özel günü kullanıcılarıyla birlikte kutlamak ve hediye ettiği indirim kuponlarını duyurmak için özel reklam filmlerini kendi yaratıcı ekibiyle hazırladı.

Yemeksepeti, Türkiye’nin en sevilen yemeklerinden biri olan Adana kebabın ve Adana’nın tanıtımı için 1 Ocak tarihini “Dünya Adana Günü” ilan etti ve bu sene ilk defa kullanıcılarıyla birlikte kutladı.

Kullanıcılara 50+50 TL’lik indirim kuponlarının hediye edilmesinin yanı sıra, restoranlara da kazançlarını artırma fırsatının sunulduğu kampanya büyük ilgi gördü. Yemeksepeti’nde yeni yılın ilk siparişlerinin yaklaşık yarısını kebaplar oluşturdu. Kebap&Türk Mutfağı’ndan sipariş veren her 3 kişiden 1’i, bu kampanyadan yararlandı. Geçtiğimiz sene yılbaşı dönemine oranla ciddi bir sipariş artışı sağlanmış oldu.

Reklam filmini Yemeksepeti kreatif ekibi hazırladı

29 Aralık tarihinde, “01.01 Dünya Adana Günü” teaser filmini yayına alan Yemeksepeti, ünlü teknoloji markalarının lansman filmlerini andıran bir tarzda Adana kebap göstererek, kullanıcılarına “Bekleyin” dedi. 1 Ocak tarihinde yayımladığı filmle ise Yemeksepeti, ana kampanyasını duyurdu. Kullanıcılarına kampanya faydasını sunarken Yemeksepeti, “Adana kebabı bugün her yerde görmeye hazır olun!” mesajını verdi. 

01.01 Dünya Adana Günü kampanyasının fikir üretimi, senaryo yaratımları, yapım ve prodüksiyon süreçlerinin tamamı, Yemeksepeti kreatif ekibi tarafından hayata geçirildi.


Künye

Proje: Yemeksepeti Kreatif Ekibi
CMO: Okan Erol
Kreatif Direktör: Utku Ergin
Kreatif Ekip Liderleri: Oytun Zaim, Mert Koca
Yazar Ekibi: Sıla Eser, Cansu Hocaoğlu
Tasarım ve Video Ekibi: Mustafa Hayta, Sibel Dursun, Nur Özer, Nihal Balkan, Sena Aras, Seda Erdem
Müşteri Temsilcisi: Elif Selcen Kurtuldu
Yönetmen: Mert Koca
Görüntü Yönetmeni: Gökmen Özkan
Kurgu Yönetmeni: Eren Özgül
Motion Designer: Burcu Keskin
Görsel Efekt Sanatçısı: Bora Bellek
Medya Satın Alma: Mert Tanöz (OMD), Onur Altındaş (OMD)

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER