Yetenek optikle ölçülemez

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Kas.01, 2019, 11:13

Sevgili Brand Age okuru,

Eğitim sistemi yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, öğrenciler, öğretmenler ve velileri değil 7’den 70’e tüm toplumu ilgilendiren, dolayısıyla da üzerine en çok konuşulan konulardan biri. Nelson Mandela’nın da dediği gibi “Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir.” Yükseköğretim Kurulu, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği genel kurulda grafik tasarımdan çizgi film animasyon bölümüne kadar, özel yetenek gerektiren 14 bölüm için YKS sınavı ile giriş yapılmasının daha hakkaniyetli olacağını ifade ederek özel yetenek sınavını kaldırma kararı aldı. Karar sosyal medya başta olmak üzere ilgili bölümlerin öğrencileri, akademisyenleri ve ileri gelen mezunları tarafından tepkiyle karşılandı. Tepkiler ve hâlihazırda bu bölümler için yetenek sınavlarına çoktan hazırlanmaya başlayan öğrencilerin etkisiyle YÖK, aldığı kararı bir yıl erteledi. Biz de The Brand Age olarak konuya dikkat çekmek üzere kapağımıza taşıdık ve yaşananları incelememizin ardından sözü ilgili bölümlerin meslek sahiplerine bıraktık.

Markalar ve marka yüzleri ile birlikte kampanyanın arka planına dair yaptığımız söyleşi serimizde bu ay Domino’s Pizza’nın yeni yüzü olan Oyuncu Enis Arıkan yer alıyor. Yeni ürünü Dürümos’u tüketicilere anlatmak için Arıkan ile anlaşan Domino’s Pizza, birbirinden eğlenceli reklam filmlerine imza attı. Bu beraberliğin detaylarını siz okurlarımız için Enis Arıkan, Domino’s Pizza Satış ve Pazarlama Direktörü Pınar Togay ve Serdar Erener’den dinledik.

Sosyal medya kullanan iş dünyası yöneticileriyle yaptığımız ‘’Online Yöneticiler’’ söyleşilerine bu ay, sosyal medyada görmeye alışık olmadığımız bir iş insanı olan Baklavacı Mehmet Yıldırım ile devam ediyoruz. Yıldırım ile sosyal medya serüvenini, bir yöneticinin sosyal medya kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve sosyal medyada kendisinin başından geçenleri konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yine geride bıraktığımız ayın en hararetli konularından biri Koton çalışanlarının marka boykotuydu. Çalışanlar, çalışma koşullarına yönelik şikayet ve taleplerini sosyal medya aracılığı ile dile getirerek kamuoyunun dikkatini çekmeyi başardılar. Koton’da neler olduğuna dair hazırladığımız haber çalışması ve özel röportaj, siz okurlarımız için sayfalarımızda yer alıyor.

Köşe yazıları, araştırmalar ve sektörü izleyen haberlerle zengin bir içerik sunduğumuz sayımıza Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamalarından da ulaşabileceğinizi hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum.

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER