Yöneticilerin Sosyal Medya Performansı #TBT

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Haz.01, 2019, 14:59
Ramazan Ayı, Ramazan Bayramı ve seçimler derken hepimiz oldukça yoğun bir dönem içerisindeydik. Öncelikle hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum ve sevdiklerinizle nicelerini kutlamanızı temenni ediyorum.

Ramazan Ayı, Ramazan Bayramı ve seçimler derken hepimiz oldukça yoğun bir dönem içerisindeydik. Öncelikle hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum ve sevdiklerinizle nicelerini kutlamanızı temenni ediyorum.

Sevgili Brand Age Okuru,

Hepimiz sosyal medyada en az bir mecrada dijital kimliğimizle yer alıyoruz. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, ortak gündemimizi kimi zaman bireysel kimi zaman bağlı olduğumuz kurumun bir parçası olduğumuzun farkında olarak paylaşıyoruz. Bu mecralarda bizimle birlikte yer alan dev şirketlerin yöneticileri de bulunuyor. Bu yöneticiler bizlerden farklı olarak yönettikleri şirketlerin ve markaların toplumda görünen yüzü oldukları için paylaşımda bulunmadan önce bizden daha hassas davranmak durumundalar. Hatta sosyal medya platformlarında yer almasalar bile, sosyal medya kullanıcıları onlardan yine de sürekli bahsediyor. Adbaint bizim için yöneticilerin sosyal medya karnelerini çıkardı ve sosyal medya kullanıcılarının, yöneticiler hakkındaki düşüncelerini ortaya koyan ‘’Yöneticilerin Sosyal Medya Performansı’’ analizinin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdi. Analiz de bir kez daha ortaya koydu ki, yöneticilerin attığı her adım markalarını ve şirketlerini etkiliyor ve yöneticilerin her paylaşımında bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekiyor.

Markalar ve marka yüzleri ile birlikte kampanyanın arka planına dair yaptığımız söyleşi serimizde bu ay Bingo ve Zahide Yetiş iş birliği yer alıyor. Markanın ‘’kadınların güvendiği kir lideri’’ olarak konumlandırdığı Zahide Yetiş, Bingo’nun ‘’Nefes Aldıran Hijyen’’ mottosunu taşıyan reklam filmlerinin yüzü oldu. Bu beraberliğin detaylarını siz okurlarımız için Zahide Yetiş ve Hayat Kimya Pazarlama Grup Müdürü Murat Bulut’tan dinledik.

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay Fazla Gıda Kurucu Ortağı ve CEO’su Olcay Silahlı ile Samsung Türkiye Pazarlama İletişimi Ekip Yöneticisi Gökhan Alacahanlı yer alıyor. Olcay Silahlı ile Fazla Gıda’yı ve teknolojinin hem yiyecek atıklarını önleme hem de ihtiyaç sahiplerine fayda sağlayabileceğini konuştuk. Gökhan Alacahanlı ise bizlere Samsung’un geri dönüşüm karşılığında şarj hizmeti sağlayan akıllı duraklarını anlattı.

Adba International her ay bize özel hazırladığı Marka Derbileri analizinde bu ay Türk futbolunun 3 dev kulübünün sosyal medya performansını inceliyor. Rapor, 2018-2019 Spor Toto Süper Lig sezonu boyunca sosyal medyada hangi kulüp, futbolcu ve teknik adam daha çok konuşulduğunu ortaya koyuyor. Yine Native Medya’nın hazırladığı Sektör Analizi, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı ve mobil ekranları seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER