Ergo Sigorta, kadınlığın kitabını baştan yazmaya davet ediyor

Ergo Sigorta, klişe kelimeleri merkezine aldığı “Kadınlığın Kitabını Baştan Yazıyoruz!” projesiyle kadınları anlamanın dilde başladığının altını çiziyor.

Ergo Sigorta, klişe kelimeleri merkezine aldığı “Kadınlığın Kitabını Baştan Yazıyoruz!” projesiyle kadınları anlamanın dilde başladığının altını çiziyor.

Toplumumuzda kadınları tanımlamak için kullanılan negatif algıya sahip onlarca sıfat var. Bu kullanımlar, günlük dilimizde öylesine yer etmiş ki onlardan ne kadar kaçmaya çalışsak da bazen bir sokak ismi olarak, bazen bir şarkının içinde, bazen ve çoğu zaman sosyal medyada, mutlaka ama mutlaka karşımıza çıkıyorlar.

“Sigortalamak, anlamaktır.” sloganıyla iletişim çalışmalarına devam eden Ergo Sigorta, işte tam da bu klişe kelimeleri merkezine aldığı “Kadınlığın Kitabını Baştan Yazıyoruz!” projesiyle kadınları anlamanın dilde başladığının altını çiziyor. 

Voden Leo Burnett imzası taşıyan kampanya, daha eşit bir toplum için kadın-erkek fark etmeksizin herkesi kadınlığın kitabını baştan yazmaya davet ediyor.

https://www.ergosigorta.com/kadinligin-kitabi sayfasına gelen kullanıcılar; kız kurusu, dırdırcı, kezban, eksik etek gibi birçok kalıbı içeren bir listeyle karşılaşıyor ve aralarından istediklerini seçerek gerçek veya negatiften uzak anlamlarıyla yeniden tanımlıyorlar. Yapılan tanımlamalar birer postere dönüşüyor ve isteyenler projenin daha fazla insana yayılabilmesi için sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyorlar. 

Projenin ikinci faz planı ise, insanlardan toplanan pozitif tanımları gerçek bir kitaba dönüştürmek. Projenin amacı, ayrıştırıcı dili ortadan kaldıramazsak da başkalaştırmak ve kadınların kendilerini daha iyi, daha güçlü ve daha özgün şekilde ifade etmesine ön ayak olmak.

El birliğiyle büyüyecek bu değişim hareketine katılmak için https://www.ergosigorta.com/kadinligin-kitabi sayfasına girip kendi özgün tanımlarınızı yapabilir ve siz de basılacak kitabın bir parçası olabilirsiniz. 

Kampanya Künyesi: 

Reklamveren: Ergo Sigorta

Reklam Ajansı: Voden Leo Burnett

Reklamveren Temsilcisi: Sibel Aytan, Derya Fidan, Bensu Dutsağ

Müşteri İlişkileri: Simla Leventoğlu Duran

Yaratıcı Grup Başkanı: Tolga Sirkeci 

Reklam Yazarı: Doğa Göçük Çam, İpek Özdemir

Sanat Yönetmeni: Ege Erdeniz

Proje Yöneticisi: Mustafa Mecit

Sosyal Medya Direktörü: Eylül Dölkeleş Gürevin

Sosyal Medya Grup Başkanı: Kutay Savut

İçerik ve Topluluk Yönetimi: Nazlı Candemir 


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER