Nickelodeon, Garfield’in yayın haklarını satın aldı

Nickelodeon, Garfield’in tüm fikri ve mülkiyet haklarının sahibi olan Paws Inc.’i satın alarak dünyanın en ünlü kedisinin yeni sahibi oldu. Nickelodeon, Garfield’in yeni içeriklerinin yanı sıra, hayranları için tüketici ürünleri geliştirmeyi de planlıyor.

Nickelodeon, Garfield’in tüm fikri ve mülkiyet haklarının sahibi olan Paws Inc.’i satın alarak dünyanın en ünlü kedisinin yeni sahibi oldu. Nickelodeon, Garfield’in yeni içeriklerinin yanı sıra, hayranları için tüketici ürünleri geliştirmeyi de planl

Guinness Rekorlar Kitabı'nda en çok yer alan karikatür karesi olarak tarihe geçen; TV şovları, sahne performansları ve ürünleri ile 7’den 70’e tüm dünyanın kalbinde taht kuran Garfield sahip değiştirdi. Karikatürist Jim Davis tarafından yaratılan ve şimdiye kadar 4 kere En İyi Animasyon Programı dalında Emmy Ödülü kazanan Garfield, dünyanın bir numaralı çocuk eğlence kanalı Nickelodeon’a geçti. Nickelodeon, Garfield ve U.S Acres’in fikri mülkiyet haklarıyla beraber içerik, tüketici ürünleri ve lokasyon temelli tecrübeler özelindeki tüm hakları elinde bulunduran Paws, Inc.’i satın aldı. Satın almanın önümüzdeki haftalarda tamamlanması beklenirken Nickelodeon, Garfield’in yeni TV dizisiyle yeni nesil izleyicileriyle buluşacağını ayrıca hayranları için tüketici ürünleri geliştirileceğini de duyurdu.


Garfield’in çizeri Davis; “Klasik bir mizah anlayışıyla insanları güldürmeyi ve hem çocuklara hem yetişkinlere ulaşmaya çalıştım. Garfield’ın Nickelodeon’da uzman ellerin yönetiminde olacağını bilmekten mutluyum. Onlar nasıl eğlendireceklerini biliyorlar. Her sabah beni yatağımdan çıkartacak bu şeye devam edecek olmaktan heyecanlıyım!” diye konuştu.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER