Discovery Communications görev değişiklikleri ve yeni atamalar

Tüm ekranlar ve hizmetler arasında, gerçeğe dayalı eğlence programları konusunda küresel lider olma konumunu güçlendirmek ve yeni büyüme alanlarına ortam oluşturmak için Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki bölgesel iş yapısında düzenlemelere gidiyor.

Tüm ekranlar ve hizmetler arasında, gerçeğe dayalı eğlence programları konusunda küresel lider olma konumunu güçlendirmek ve yeni büyüme alanlarına ortam oluşturmak için Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki bölgesel iş yapısında düzenlemelere gidiyor.

Kasia Kieli, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri Başkan ve Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

Discovery, son yıllarda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde önemli yatırımlara imza attı. 2018-2024 Olimpiyat Oyunları da dahil olmak üzere Eurosport ve spor programları yayın haklarını satın almasının yanı sıra İtalya, Norveç, İsveç ve Danimarka'daki popüler eğlence ve spor programlarına sahip olan Dplay gibi yeni doğrudan tüketici dijital ürünlerine; ve Almanya'daki ProSiebenSat1 ile olan ortaklığıyla, her iki şirketten de en iyi içeriğe sahip yayın hizmeti sağlamış oldu. Discovery ayrıca, Eurosport Player ile Avrupa çapında spor yayınının büyümesinde önemli ilerleme kaydetti.

KASIA KIELI, AVRUPA, ORTADOĞU VE AFRİKA'DA LİDERLİK GÖREVİNE BAŞLADI

Yeni konumda göreve başlayan Kieli, Discovery'nin tüketici ve ürün odaklı işletim modelini en büyük gelir bölgesi içerisinde hızlandıracak. Daha önce Birleşik Krallık, İskandinavya, Güney Avrupa ve CEEMEA'ya bölünmüş olan iş birimlerini bir araya getiren uyumlu liderlik ekibi, yeni büyüme alanları geliştirirken temel işi optimize etmeye odaklanabilecek.

Kieli, daha önce Discovery'nin CEEMEA operasyonlarını oluşturan 112 pazarın operasyonlarını yönetti. Bu operasyonları, temel bir kanal dağıtım operasyonundan bugünkü hali ile ücretli, ulusal ve dijital ürünler olarak iki kıtada da yerele özel ve oldukça başarılı bir organizasyon haline dönüştürdü.

DISCOVERY NETWORKS CEO VE BAŞKANI JEAN-BRIAC PERRETTE, “Kasia, muhtemelen dünyanın en karmaşık ve farklı bölgelerini yönetmede eşsiz uzmanlığa sahip olan büyük bir vizyon ve kararlılık sergilemiştir. EMEA, gelir bakımından en büyük bölgemizdir ve geçmişte yapılan önemli yatırımların odağı ve gelecek için büyük bir hedeftir. Kasia'nın güçlü ve etkili liderliğinde, EMEA organizasyonunun yeni boyutlarda ve hayal edilemeyecek şekillerde büyümeye devam edeceğinden hiç şüphem yok.” dedi.

DISCOVERY EMEA BAŞKANI VE GENEL MÜDÜRÜ KASIA KIELI, “2000 yılında Discovery'ye katıldım, çünkü markaya bayılmış, değerlerine inanmış ve yarattığı imkânları görmüştüm. Programları eğlenmek, hayret etmek ve ilham almak için izleyen milyonlarca izleyici ile aynı heyecanı paylaşmaya da devam ediyorum. 17 yıldan sonra Discovery'ye olan inancım her zamankinden daha güçlü. Şimdi izleyicilerimize, sevdikleri içerikleri birden çok ortaklık, platform ve cihaz aracılığıyla ulaşabilecekleri çok yeni yollar sunabileceğimiz keyif verici bir dönem” dedi.

MÜŞTERİ ODAKLI YENİ NESİL BİR MEDYA ŞİRKETİ OLUŞTURMAK

Bu yeni gelişmenin bir parçası olarak Kieli, Discovery'nin EMEA bölgesi için yeni yapılanmada kendine bağlı olacak Marinella Soldi ve James Gibbons için genişletilmiş sorumluluklar da dahil olmak üzere yeni liderlik ekibini duyurdu.

Marinella Soldi, Kasia Kieli'ye rapor vererek, EMEA Stratejisi Başkanı ve Güney Avrupa Genel Müdürü olarak genişletilmiş bir rol üstlenecek. Soldi; İtalya, İspanya, Fransa ve Portekiz'deki yerel yönetim ekipleri ile ücretsiz yayın yapan, ücretli TV ve dijital hizmetleri çalıştıran başarılı performansına devam edecek. Buna ek olarak Soldi, EMEA ve Discovery Networks International için yeni bir Tüketici Bilgilendirme ve Ürün Geliştirme işlevi ve içerik organizasyonu oluşturacak ve buna liderlik edecek. Bu genişleyen rol, yenilikçi ruhunun, stratejik düşüncenin, yaratıcı liderliğin ve iş anlayışının daha geniş bir organizasyonda kullanılmasını sağlayacak.

Soldi, Discovery Italy'i yalnızca ücretli bir TV operasyonundan, çok platformlu bir medya hizmetine dönüştürmeye yardımcı oldu. Discovery şimdi İtalya'daki % 7 portföy payı ile üçüncü büyük ulusal yayıncılığı yapıyor ve Dplay ürünüyle önemli bir dijital tüketici yayın hizmeti inşa ediyor.

İNGİLTERE/ İRLANDA, AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA’DA DISCOVERY’NİN YENİ LİDERİ

James Gibbons, İngiltere / İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda Genel Müdürü ve EMEA Ticari KALKINMA Başkanı olarak görevlendirildi. Gibbons, yeni rolünde Discovery için önemli bir merkez olan Birleşik Krallık pazarını ait ve her ay 26 milyon kişiye ulaşan 14 markayı yönetiyor. Gibbons, mevcut İngiltere ekibinin başarısına katkıda bulunacak ve bu anahtar pazar için yeni büyüme fırsatları belirleyecek. Ayrıca Avustralya ve Yeni Zelanda kanal işletmelerini de sorumluluklarına ekliyor. Bu pazarların benzer kültür, demografik, dil ve programlama stratejisi, bu ek değişikliği getirdi. Gibbons aynı zamanda EMEA genelinde mevcut ve yeni ticari ilişkiler ve iş fırsatları geliştirme konusundan da sorumlu olacak.

Gibbons, 18 yıldan fazla bir süredir Discovery’de dünyanın değişik bölgelerinde farklı yönetim pozisyonlarında çalıştı. En son CEEMEA bölgesi Yeni Gelişmekte olan İşler Genel Müdürlüğü ve Ürün/ İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye, Afrika, Ortadoğu ve Almanya gibi bölgelerdeki ortaklıklara öncülük ederek Discovery'nin bu ülkelerdeki varlığını önemli ölçüde genişletti. Ayrıca Discovery Japonya Başkanı rolünde şirketin Japonya pazarında büyümesine ve güçlenmesine öncülük etti. Gibbons, bu ayın başlarında yeni kurulan Animal Planet Global Başkanlığına terfi edilen Susanna Dinnage'in yerine geçti.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER