Anadolu Grubu çalışanları BiFikir ile 3 yılda 500 milyon TL değer yarattı

Anadolu Grubu’nun inovasyon programı BiFikir’in, 2017 yılı projelerinin en iyileri seçildi. Anadolu Grubu çalışanları, bu yılki çalışmaları ile birlikte son 3 yılda toplam 500 milyon TL değer yaratan projeleri geliştirdiler.

Anadolu Grubu’nun inovasyon programı BiFikir’in, 2017 yılı projelerinin en iyileri seçildi. Anadolu Grubu çalışanları, bu yılki çalışmaları ile birlikte son 3 yılda toplam 500 milyon TL değer yaratan projeleri geliştirdiler.

Anadolu Grubu çalışanlarının fikirlerini paylaştıkları inovasyon programı BiFikir, üçüncü yılının sonunda hayata geçirilen projelerle 500 milyon TL değerinde fayda yarattı. Grup çalışanlarının fikirlerinin projelendirildiği ve yenilikçi birçok ürün ve hizmetin geliştirildiği programın ilk yılı finalinde Adel, ikinci yılında ise Anadolu Motor birinci olmuştu. Bu sene ilk kez, “Mucitler” ve “Kaşifler” olarak iki kategorideki projelerin yarıştığı final gününde, Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Etap “Mucitler” kategorisinde, Anadolu Efes Türkiye ise “Kaşifler” kategorisindeki projeleriyle birinci oldular.

Anadolu Grubu’nun Kaşifleri, hayat kalitesini artıracak, tüm paydaşların memnuniyeti ve bağlılığını yükseltecek ve şirketin sosyal sorumluluklarını yerine getirecek projeler üzerinde çalışırken, Mucitleri de teknolojiyi kullanarak, ürün ve hizmet kalitesini, iş verimini arttıracak, maliyeti azaltacak projeler ürettiler.

BiFikir programında finale kalan projelerin sunumlarının gerçekleştirildiği etkinlikte, yaratılan 500 milyon TL değerin kendilerini memnun ettiğini belirten Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan konuşmasında, “Parlak fikirlerinizle Anadolu Grubu, nesiller boyu sürecek bir başarı hikayesini yazıyor ve gelecekte de yazmaya devam edecek. Sizlerin işinize, şirketinize ve Grubunuza olan bağlılığınız ve fikirlerinizle sağladığınız katkı, bizleri son derece mutlu ediyor.” dedi. Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu da, 2017 yılı projelerinin en iyilerini belirlemekte zorlandıklarının altını çizerek, bu yılki proje sayısının fazlalığından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve nitelikli projelerle Anadolu Grubu çalışanlarının yarattığı değerin, son derece kıymetli olduğunu belirtti.

 

Anadolu Grubu, önümüzdeki yıl BiFikir programını yurt genelindeki üniversitelerden gelecek fikirlere de açarak, Anadolu Grubu çalışanlarının dışında geliştirilen fikirleri de Grup çatısı altında hayata geçirmeyi hedefliyor.

Rakamlarla BiFikir

·         2014-2017 yılında, 12.500’ün üzerinde fikir üretildi.

·         2014-2017 yılında hızlı uygulamaya alınan fikir sayısı: 2.300.

·         2014-2017 yılında 1.292 proje geliştirildi.

3 yılda toplam 500 milyon TL fayda üretildi.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER