Bir gece ansızın McDonald's tarafından stalk'lanabilirsiniz!

McDonald’s Türkiye, Voden Leo Burnett ile bir ilke imza attı ve “Stalker Fırsatlar” kullanıcı adlı Instagram hesabıyla diğer kullanıcıların hikayelerini sessiz sedasız stalklamaya başladı.

McDonald’s Türkiye, Voden Leo Burnett ile bir ilke imza attı ve “Stalker Fırsatlar” kullanıcı adlı Instagram hesabıyla diğer kullanıcıların hikayelerini sessiz sedasız stalklamaya başladı.

Instagram’da Hikaye paylaşmayı ne kadar çok seviyorsak “Hikayemi Görüntüleyenler” kısmına bakmayı da bir o kadar önemsiyoruz. “Hikayeme kim baktı, ne zaman baktı, kaç kişi baktı, eski sevgilinin gözünden kaçtı mı, patrona yakalandık mı…” gibi kafamızda dönen deli sorular, Instagram’ın hikayelere bakanların sıralamasının algoritmasını bir türlü açıklamaması ve sonuçta hikayemize bakanların listesini en sonuna kadar kontrol etmemiz… 

Bu gerçekten hareketle McDonald’s Türkiye, Voden Leo Burnett ile bir ilke imza attı ve “Stalker Fırsatlar” kullanıcı adlı Instagram hesabıyla diğer kullanıcıların hikayelerini sessiz sedasız stalklamaya başladı.

“Hikayelerime kim bakmış?” rutini esnasında Stalker Fırsatlar hesabını gören kullanıcılar, McDonald’s Türkiye’nin “isim bölümüne” yazdığı güncel bir McDonald’s fırsatından böylece haberdar oluyorlar.

Arkasında hiçbir medya bütçesi olmadan Instagram’daki “Hikayemi Görüntüleyenler” sekmesini hack’leyerek kendisine yepyeni bir reklam mecrası yaratan kampanya, her yeni fırsatta hesabın isim bölümünü yenileyerek hedef kitlesine farklı fırsatlarını gösteriyor.

Markaların, kampanya ve fırsatlarını öğrenmek için genellikle hesap takip etme, mailing bültenine üye olma gibi rutinlerine meydan okuyan bu kampanyayla McDonald’s fırsatlarını öğrenmek için artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Siz Instagram’da olduğunuz yerden hikaye paylaşmaya devam edin, Stalker Fırsatlar nasıl olsa bir şekilde gelip sizi bulacak. 

Stalker Fırsatlar hesabını incelemek için: https://www.instagram.com/stalkerfirsatlar/

Künye 

Brand: McDonald’s Türkiye 

Agency: Voden Leo Burnett

Reklamveren Temsilcisi: Elif Göktaş - Pazarlama Direktörü, Özdeş Artak - Pazarlama Müdürü, Servan Bozkurt

Client Services: Feray Uysal Canerik, Simla Leventoğlu Duran

Creative Group Head: Tolga Sirkeci 

Copywriter: Doğa Göçük Çam, İpek Özdemir

Art Director: Pelin Özbayrak

Head of Social: Eylül Dölkeleş Gürevin  

Social Media Group Head: İpek Kanra 

Content & Community Manager: Oğulcan Döleçekiç, Ayşe Nazlıcan Toktamış

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER