Bu şarkı 21. yüzyılda dinlenemeyecek

LOUIS XIII markası ve ünlü müzisyen Pharrell Williams, 2117 ‘de yayımlanacak bir şarkı için işbirliği yaptı.

LOUIS XIII markası ve ünlü müzisyen Pharrell Williams, 2117 ‘de yayımlanacak bir şarkı için işbirliği yaptı.

Ancak bu muhteşem şarkıyı gelecek kuşaklarımızın duyabilmesi için bir şart var: Gidişatı değiştirmek! 

Fransa'nın  konyak markası LOUIS XIII; Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, film ve müzik yapımcısı,  10 Grammy ödüllü ve 2 kez Akademi Ödülüne adaylığı bulunan Pharrell Williams ile sıra dışı bir proje için bir araya geldi. Pharrell Williams LOUIS XIII için, 2117 yılında yayımlanması planlanan “100 Yıl – Gezegenimizi Önemsersek Duyabileceğimiz Şarkı” adı verilen bir şarkı besteledi.
 
Yaşam biçimimizi değiştirmezsek gelecek kuşakların asla duyamayacağı bir Pharell Williams şarkısı! 
Şangay'da kapalı bir grup arasında geçtiğimiz ay yapılan prömiyerde Pharrell Williams şarkıyı sadece bir kez seslendirdi.  Ardından Pharrell'in yeni şarkısının kaydı, Fransa'nın Konyak bölgesinin kendi toprağından alınan kilden yapılan bir plağa kaydedildi. Fichet-Bauche tarafından özel olarak tasarlanan ve sadece su altında kaldığında imha olan, en son teknolojiyle donatılmış bir kasaya kilitlendi. LOUIS XIII mahzenlerinde 2117 yılına kadar muhafaza edilmek üzere yerini aldı.
 
Pharrell Williams'ın LOUIS XIII için bestelediği bu şarkı, çevreyle ilgili konulara parmak basıyor. Şarkı doğa ve zaman arasındaki hassas ilişkinin, insanların çevreye etkisinin yaratıcı bir ifadesi ve dışa vurumu olarak ifade ediliyor.
Bilim insanları iklim değişikliğine bağlı olarak deniz seviyelerinin yükselmeye devam etmesi durumunda, 100 yıl sonra dünyadaki kara parçalarının bir kısmının sular altında kalacağını öngörüyor. Sular altında kalan bölgelerde eskiden yetişen ekinler yetişemeyecek ve yeryüzünden silinecek.
 
Dolayısıyla aslında sadece önümüzdeki nesillerin duyabileceği bu müziği korumanın tek yolu da bugünden başlayarak önümüzdeki yüzyıl boyunca 2117'ye kadar, küresel ısınmaya karşı sesimiz duyurmaktan geçiyor. Yani, bu iki önemli isim eğer ki bizler yaşam biçimimizi değiştirmezsek, gelecek kuşakların asla duyamayacağı bu şarkı  projesi ile kitlelere bir mesaj gönderiyor.
 
İşbirliğinin videosu için tıklayınız
 
Kampanyanın sosyal medya yansımalarını takip etmek için: #ifwecare

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER