Dev markalar artık e-sporu tercih ediyor

Reklam pastasının en genci e-spor yükseliyor!

Reklam pastasının en genci e-spor yükseliyor!

Çin, Kuzey Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri dünyada e-spor sektörünün öncüleri arasında yer alıyor.Bu ülkelerde e-spor oyunlarının geniş bir izleyici kitlesi var. Türkiye’nin de genç nüfusu ile bu sektörde büyük bir potansiyel bulunuyor ve zaman içinde bu ülkelerin arasında yer alması bekleniyor.

Gaming in Turkey Oyun ve E-spor Ajansı CEO’su Ozan Aydemir, 29 Eylül’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek olan global e-spor organizasyonu BLAST Pro Series ve e-sporun yükselişi ile ilgili olarak, “Türkiye’de yıllardır en çok oynanan online oyunlarından biri olan CS GO, BLAST Pro Series İstanbul ile oyun tutkunları arasında tekrardan popülerlik kazandı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişen ve gelişme potansiyeli yüksek olan e-spora dünyaca ünlü dev markalar ilgi gösteriyor. Bu organizasyonda da çok önemli markalar partnerimiz olarak yer alıyor. E-sporun Türkiye’deki yıldızının ilerleyen yıllarda daha da parlayacağını düşünüyorum. Yatırımların hızla artığı bu sektörün 2020 yılında yayın hakları, reklamlar, sponsorluklar, ürün ve bilet satışlarıyla 1.5 ila 2 milyar dolar arası bir büyüklüğe ulaşmasını ön görüyorum” dedi.


Oyunun kitlesi global marka takip eden yüksek gelirli

Türkiye’de 6 milyon 400 bin aktif CS:GO oyuncusu bulunduğunu belirten Ozan Aydemir, “Oyunun kitlesinin yaş oranı yüksek ve yüzde 58’i yüksek gelirli, üniversite mezunu ve iş sahibi olan kişilerden oluşuyor. Oyun tutkunları bazı global markaları kendilerine yakın buluyor ve oyunla ilgili tüm içerikleri takip ederken bu markalara da ilgi gösteriyor. E-spor tutkunları tuttuğu takım ve oyuncularını nasıl sahipleniyorsa oyununa destek veren markayı da öyle benimsiyor. Türkiye‘de artık neredeyse tüm yerel ve dünyaca ünlü dev markalar e-sporu pazarlama iletişimine dahil ediyor. Pazarlama stratejilerine göre e-spor takımlarına sponsor oluyor ya da BLAST Pro Series gibi dev e-spor organizasyonlarında yerini alıyor” diye ifade etti.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER