Ford Trucks'ın en büyüğü Yeni F-MAX, Happy People Project'in imzasıyla yapılan yeni reklam filmiyle yollarda

Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da pek çok bölgede satışa sunulacak olan Yeni F-MAX, bugüne kadar Ford Trucks tarafından üretilmiş en büyük çekici olma özelliğine sahip.

Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da pek çok bölgede satışa sunulacak olan Yeni F-MAX, bugüne kadar Ford Trucks tarafından üretilmiş en büyük çekici olma özelliğine sahip

 Ford Trucks F-MAX, ergonomik iç tasarımı ve aerodinamik dış tasarımına, sürücü konforu için gerekli tüm donanımlardan sürüş teknolojilerine, motor ve şase donanımından araç verimliliği için gerekli teknik ve teknolojik tüm detaylara kadar Ford Otosan ARGE bünyesinde ve tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi, Ford Otosan Eskişehir İnönü fabrikasında üretildi.
 
Yeni F-MAX içinden gerçek bir at geçebilecek kadar büyük... 
 
En büyük Ford Trucks Yeni F-MAX’in global iletişim kampanyasını Happy People Project hazırladı. Büyüklüğüyle şaşırtan F-MAX’in şaşırtıcı büyüklükteki misafirlerinin kabin içerisinden geçmesi fikrinin işlendiği lansman kampanyası gerçeküstü ve epik anlatımıyla hayal gücümüzün sınırlarını zorluyor. İnternet ve TV için filmin farklı versiyonları kullanılıyor.
Türkiye’de çekilmiş en zor prodüksiyonlardan birine imza attıklarını belirten Happy People Project Ajans Başkanı Yaşar Akbaş’a göre filmin etkileyiciliği hikayesinin yanı sıra, yaşanan her şeyin gerçek olmasından kaynaklanıyor. Yani boğa gerçek boğa, at gerçek at, motosikletli gerçek motosikletli ve hepsi de gerçekten aracın bir kapısından girip diğerinden çıkıyor.

Ön hazırlık süreci yaklaşık 2 ay süren ve çekimleri 4 günde tamamlanan Yeni F-MAX reklam filminde 60 kişilik bir set ekibi ile beraber toplamda 53 adet konusunda uzmanlaşmış oyuncu ve dansçı ile çalışıldı. Filmde kullanılan hayvanların tamamen doğal ihtiyaçları gözetilerek planlamaları yapıldı. Hayvanlar kendi doğal ortamlarından azami uzaklaştırılmayacak şekilde çevre çiftlikler ile çalışmalar yapıldı. Boğa çekimi İspanya Madrid’e 3 saat uzaklıkta bulunan bir çiftlikte gerçekleştirildi. Boğa güreşi için özel olarak yetiştirilen boğalar yine doğal ortamlarında bulunan özel arenaya alınarak bir veteriner ve 6 adet uzman boğa güreşçisi eşliğinde çekildi.  

Özgün film müziği pek çok ünlü sinema ve reklam filmine imza atmış Belçikalı Sonhous tarafından bestelendi. 


KÜNYE
Reklamveren: Ford Trucks
Reklamveren Yetkilileri: Serhan Turfan, Bahattin Topçu, Hande Şengül, Banu Tepe Sayan 
Reklam Ajansı: Happy People Project
Yaratıcı Ekip: Yaşar Akbaş, İdil Akoğlu, Atilla Karabay, Yiğit Ayvazoğlu, Mert Sönmez, Gökhan Önceltekin, Gizay Samancı, Seray Samancı 
Strateji Ekibi: Emel Göker, Mert Soyal, Nilüfer Özlem Akbaş, Maral Karagöz
Müşteri Ekibi: Orçun Onural, Pelin Börklüoğlu, Itır Süzer, Gizem Sarıkaya 
Prodüksiyon Ekibi: Kerem İlbeyli, Gözde Bilir 
Prodüksiyon Şirketi: İstanbuldogz
Yönetmen: Lieven van Baelen
Yapımcı: Derya Tuzluca
Görüntü Yönetmeni: Lieven van Baelen
Kurgu: Emmanuel van Hove
Müzik ve Ses Tasarımı: Sonhouse
Renk: Joost van Kerckhove
Online ve Post: ABT İstanbul  
Prodüksiyon Amiri: Arzu Sarak
Post sorumlusu/Junior Yapımcı: Merve Ayan
 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER