GSK’da üst düzey atamalar

GSK'da Işıl Berker Kayhan Bölge Yönetim Ekibi’ne, Mustafa Pala GSK Türkiye Yönetim Ekibi’ne atandı

GSK'da Işıl Berker Kayhan Bölge Yönetim Ekibi’ne, Mustafa Pala GSK Türkiye Yönetim Ekibi’ne atandı


GSK'da Işıl Berker Kayhan Bölge Yönetim Ekibi’ne, Mustafa Pala GSK Türkiye Yönetim Ekibi’ne atandı.

Işıl Berker Kayhan

GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nden Bölge Yönetimi’ne 2 yılda 6 atama gerçekleştiren GSK’da, Gelişmekte Olan Merkez Ülkeler Bölgesi’ne Türkiye’den bir atama daha gerçekleşti. Gelişmekte Olan Merkez Ülkeler İletişim, Resmi İlişkiler & Pazara Erişim Direktörlüğü görevine Işıl Berker Kayhan getirildi.

Işıl Berker Kayhan Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 1997- 2002 yılları arasında aynı üniversitenin Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2003-2012 yılları arasında Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanlarında farklı görevler üstlendi. 2012 yılında GSK Türkiye’ye Ruhsat Müdürü olarak katılan Kayhan, 2018 yılından bu yana GSK Türkiye Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğü görevini yürütüyordu. Işıl Berker Kayhan yeni görevine 1 Mart 2020'de başlayacak.

Mustafa Pala 

Mustafa Pala GSK Türkiye İletişim, Resmi İlişkiler & Pazara Erişim Direktörlüğü görevine atandı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Mustafa Pala, 2011 yılında Pompeu Fabra Üniversitesi’nde Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi Master Programı’nı tamamladı.

İlaç sektöründeki kariyerine 2008 yılında başlayan Mustafa Pala, farklı firmalarda sağlık ekonomisi, pazara erişim ve kurumsal ilişkiler alanlarında önemli görevler üstlendi. Pala, son olarak Allergan’da üstlendiği Orta Doğu ve Afrika Bölgesi ve Türkiye’den sorumlu Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Executive Direktörlüğü görevinden sonra, 2018 yılında GSK ailesine katıldı. 2018 yılında bu yana GSK’da Gelişmekte Olan Merkez Ülkeler Bölgesi'nin İletişim, Resmi İlişkileri ve Pazara Erişim Direktörü olarak görev yapan Mustafa Pala, yeni görevine 1 Mart 2020’de başlayacak.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER