İngiliz synth-pop ikilisi Hurts, 10 Şubat’ta Zorlu PSM’de!

Elektronik müziğe getirdikleri duygusal yorumlar ile dikkatleri üzerine çeken, “Wonderful Life” ve “Stay” şarkılarıyla milyonların kalbini çalan, synthpop ve soft rock türünde eserler veren İngiliz ikili Hurts

Elektronik müziğe getirdikleri duygusal yorumlar ile dikkatleri üzerine çeken, “Wonderful Life” ve “Stay” şarkılarıyla milyonların kalbini çalan, synthpop ve soft rock türünde eserler veren İngiliz ikili Hurts

10 Şubat’ta Zorlu PSM Ana Tiyatro’da ‘ Sahne Üstü Ayakta’ konser konseptiyle müzikseverlerle buluşacak.

2009 yılında Manchester’da Adam Anderson ve Theo Hutchcraft tarafından kurulan synthpop ikilisi Hurts, ilhamını 70lerin Krautrock’ı, 80lerin new wave’i ve 90ların R&B’sinden alıyor. 2005 yılında tanışan ve 2009 yılında Hurts adını alan ikili synthpop’a daha uygun modern, karamsar ve duygusal bir ton yakaladı. 2009 yılının Haziran ayında çıkardıkları “Wonderful Life” şarkısı için ürettikleri, keskin çizgilere sahip siyah-beyaz video ile müzik dünyasında çok ses getiren ikili, aynı yılın Temmuz ayında “Major Label” plak şirketinin bünyesine katıldı.

2009 ve 2010 yılı boyunca Myspace üzerinden yayınladıkları parçalar ve "Blood, Tears & Gold" ve "Better Than Love" videoları ile hayran kitlesini dünya çapında genişleten Hurts’un “Devotion” şarkısına Kylie Minogue da vokalleriyle eşlik etti. İlk albümleri 3 milyonun üzerinde satan ikili, albümleri sayesinde İngiltere, Almanya, Rusya gibi ülkerlerde en çok satan 10 albüm arasına girdi.

Hurts 2013'te ikinci albümleri Exile'i piyasaya sürdü. Albüm daha nüanslı, daha modern bir tona sahip, orkestral ve rock enstrümentasyonlarını içermesine rağmen Hurts’ün alametifarikası olan New Wave ve Krautrock etkilerini de korumayı başarıyor.

Hurts’un üçüncü stüdyo albümü “Surrender” ise 2015 yılında, Quant, Stuart Price (Madonna, Killers) ve Ariel Rechtshaid’i (HAIM, Vampire Weekend) yapımcılığında yayınlandı.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Hutchcrafgt tarafından oldukça kişisel bir pop albümü olarak tanımlanan, tutku, acı ve arzu temaları etrafında şekillenen yeni albümleri “Desire”ı yayınlayan İngiliz synthpop ikilisi Hurts, unutulmaz bir performans için 10 Şubat Cumartesi Zorlu PSM Ana Tiyatro’da ‘Sahne Üstü ve Ayakta’ konseptinde müzikseverlerle buluşacak.

Hurts biletleri 15 Kasım’dan itibaren www.zorlupsm.com , www.biletix.com adreslerinde ve Zorlu PSM gişelerinde satışta olacak.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER