Markaların Sponsorluğunda Türk Sporu - Mayıs 2016

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  May.01, 2016, 21:08

İsmail Bayazıt

Sevgili Brand Age okuru,

Sponsorluk harcamaları her geçen yıl büyük bir ivme ile artırıyor. Dünyada ortalama 57 milyar dolar sponsorluk harcaması var ve bunun yaklaşık yüzde 70’ini spor sponsorlukları oluşturuyor. Spor sponsorlukları içerisinde de aslan payını - ülkemiz özelinde - futbol alıyor. Bu ayki sayımızda “Markaların Sponsorluğunda Gelişen Türk Sporu” başlıklı dosya konusu ile spora markalar aracılığıyla yapılan yatırımları masaya yatırdık.

Mayıs ayı ile birlikte güneş yüzünü gösterdi ve yaz kapıya dayandı. Yaz sadece biz tüketiciler için değil markalar için de kabuk değiştirmenin ve farklı duygulara bürünmenin zamanı. Koca yaz önümüzde sere serpe bizi beklerken, acaba markalar yaz için ne gibi sürprizlerle karşımıza çıkacak? Yeni ürünleri, yaz için reklamları, kampanyaları ve iletişim stratejileri neler? Ayrıca yaz turizminde güçlü olan ülkemiz yaza ne kadar hazır? Yaşanan siyasal sorunlar yaz turizmini nasıl etkileyecek? Tüm sorular ışığında “Markalar Yaza Hazır mı?” başlıklı dosya kapsamında TÜROB ve TÜRSAB ile Türkiye’nin turizm stratejisini konuştuk. Ayrıca birçok markanın yaza nasıl hazırlandığı konusunda da görüş aldık. Anlaşılan o ki markalar yaza hazır, peki ya siz?

Dinmeyen bir insanlık yaramız Suriyeli mülteciler… Diğer adı ile “Savaşın Göçmen Kuşları” onlar. Sizler için bu ay, ‘mülteci’ adını verdiğimiz işte bu savaş mağduru insanlar hakkında sosyal medyada Avrupa, Türkiye ve Arap dünyasının neler paylaştığını Türkiye’nin en önemli sosyal medya analizini yapan Adba İş Geliştirme Direktörü Özlem Metin The Brand Age için araştırdı ve hazırladı. Ayrıca Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’tan ve İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay’dan Suriyeli mülteciler için bugüne kadar yapılanları dinledik. İstanbul’da bir Suriyeli aileye misafir olduk. Ve onların hayatlarına bir parça da olsa dokunmak istedik.

Son zamanlarda tarihe olan ilgimiz her geçen gün artıyor. Tarihimizi daha çok merak ediyor ve inceliyoruz. Tarihi diziler reyting rekorları kırıyor. Tam da bu süreçte özellikle kitapları, televizyondaki etkili sunumları ve anında dolan tarihi turları ile “Tarihi Markalaştıran İsim Talha Uğurluel” ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Bu ay çok değerli yazarlarımızın yazıları ve daha pek çok marka ve iletişim başlığında konu sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER