Medical Park, "Şans Ver" projesi ile organ bağışına davet ediyor

Medical Park Hastaneleri organ bağışına yönelik hayata geçirdiği “Şans Ver” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında organ bağışına dikkat çekmenin yanı sıra Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastaneleri aracılığıyla organ bağışı da toplanacak

Medical Park Hastaneleri organ bağışına yönelik hayata geçirdiği “Şans Ver” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında organ bağışına dikkat çekmenin yanı sıra Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastaneleri aracılığıyla organ bağışı da toplanacak

Medical Park Hastaneleri 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla “Şans Ver” isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Sağlık alanının öncü kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğuyla hareket eden Medical Park proje kapsamında; bağış ve nakil süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımlarıyla farkındalık çalışmalarına imza atacak. Ayrıca Medical Park Hastaneleri’nin lobilerinde stant kurularak yıl sonuna kadar organ bağışı toplanacak. 

Proje kapsamında Türkiye’de 28 bini aşkın kişinin organ yetmezliği nedeniyle zor koşullarda hayatını sürdürdüğü ve yaşama tutunmak için mücadele verdiğine dikkat çekiliyor. Her yıl binlerce yeni ismin organ bekleme listesine eklenmesine karşın ülkemizdeki organ bağışı ortalamasında istenenin çok altında olmasından hareketle projeyi hayata geçiren Medical Park, organ bağışı sayısının artması için çalışacak.

Şans Ver Kampanyası’nın stratejisinin temeli toplumun genelinde organ yetmezliği nedeniyle yaşam mücadelesi verenlere yönelik empati oluşturmaya dayanıyor. Kampanya organ yetmezliği nedeniyle yaşama tutunmaya çalışanların yaşadığı her güzel anın, onlar için son an olabileceği gerçeğini vurgulayarak organ bağışına dikkat çekmeyi hedefliyor. Organ yetmezliği çekenlerin yaşamına dikkat çeken kampanyada organ bağışı ile yaşama şans verilebileceği anlatılıyor.

Kampanyanın merkezinde www.sansver.org adresli mikro sayfa yer alıyor. Organ bağışı süreciyle ilgili detaylı bilgi verilen sayfada Türkiye’nin dört bir yanındaki Medical Park Hastaneleri’nin giriş lobilerinde kurulacak bağış stantlarının takvimi de yer alıyor. Geleneksel medya ile dijital medyanın eş zamanlı kullanılacağı kampanyada #şansver etiketi sahipleniliyor; sosyal medyada bu etiket üzerinden etkileşim yaratılması hedefleniyor. Kampanya; televizyonda alt bant kullanımından sosyal medya paylaşımlarına, spor stadyumlarında ekran kullanımından radyo spotlarına kadar uzanan geniş bir mecra ve kanal çeşitliliğiyle uygulamaya koyuluyor.

Yaratıcı konseptinde Gliese İstanbul’un imzası yer alan kampanyanın dijital iletişimini 365 Derece yürütüyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER