Mobil pazarlamada yenilik Yapı Kredi'ye 3 ödül getirdi.

Yapı Kredi, bağımsız mobil pazarlama ve teknoloji yayını Mobile Marketing Magazine tarafından Londra’da düzenlenen Effective Mobile Marketing Awards’dan tam 3 ödülle döndü.

Yapı Kredi, bağımsız mobil pazarlama ve teknoloji yayını Mobile Marketing Magazine tarafından Londra’da düzenlenen Effective Mobile Marketing Awards’dan tam 3 ödülle döndü.

En etkili mobil hizmet, en etkili lansman ve en etkili rich media kampanyası kategorilerinde ödüle layık görülen Yapı Kredi, kazananlar arasında ülkemizi temsil eden tek marka oldu.

Son bir senede bankacılık sektörüne kazandırdığı devrim niteliğindeki yeniliklerle Türkiye’nin dijital bankası unvanını alan Yapı Kredi, Effective Mobile Marketing Awards’da Yapı Kredi Mobil ile “En Etkili Mobil Hizmet” ödülünü kazandı. Yapı Kredi Mobil, Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk göz tanıma sistemi Göz-ID, ATM’ye dokunmadan QR kod ile anında para çekme işlemi, kartlarını kaybeden müşteriler için tasarlanan Panik Yok butonu gibi yenilikçi özellikleriyle ödüle layık görüldü. Yapı Kredi böylelikle pazarlama alanında ödül alışkanlığını sürdürmüş oldu.

Müşteri sayısını katlayan lansman

Yapı Kredi, Effective Mobile Marketing Awards’da, bu yıl yarışmaya ilk defa eklenen “En Etkili Lansman” kategorisinde de birinci seçildi. Yapı Kredi Mobil’in yapay zeka robotu Gary ile bankanın yenilikçi müşterisi Metin karakterleri tarafından tanıtıldığı lansmanı, 28 milyon tekil kullanıcıya ulaştı. Kampanya ile Yapı Kredi Mobil’in uygulama marketlerinde aranma oranı 3.5 kat arttı. Bankanın mobil bankacılık müşterileri, lansmanı takip eden bir ay içinde 2’ye katlandı.

Türkiye’de izlenme rekorları kıran yarışma programı Survivor’a entegre edilen inovatif medya kullanımı ise Yapı Kredi’ye “En Etkili Rich Media Kampanyası” ödülünü getirdi. Mobilde en yenilikçi ve ilgi çekici rich media kullanımının arandığı kategoride Yapı Kredi, Survivor seyircileri için kurguladığı, mobilin kullanım sınırlarını genişleten oyun ile ödül kazandı. Katılımcılara 360 derece tam ekran rich media deneyimi yaşatan oyunda Yapı Kredi, Survivor izleyicilerini interaktif bir şekilde oturdukları yerden “Survivor Mor Oda” atmosferini yaşamaya davet etti. Sadece 1 hafta süren oyunu 10.500’den fazla kullanıcı oynadı.

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER