Reklam dünyası, Kristal Elma Festivali ile ödüllerine kavuştu

Bu yıl 30. kez düzenlenen 'Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nın ikinci gece ödül töreniyle sona eren festival kapsamında; 7 Büyük, 127 Kristal, 123 Gümüş, 94 Bronz ve 4 Özel olmak üzere toplam 355 ödül sahiplerini buldu.

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 'Aşkımızın Meyvesi Kristal Elma' mottosuyla 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen Kristal Elma Festivali yerli ve yabancı konuşmacıları, kreatif endüstri ile buluşturdu.

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl yaratıcılığa duyulan aşktan yola çıkarak ‘Aşkımızın Meyvesi Kristal Elma’ mottosuyla 11-12 Ekim tarihlerinde, Turkuvaz Medya Grubu ana sponsorluğunda düzenlenen Kristal Elma Festivali, pazarlama ve iletişim dünyasının en yaratıcı isimlerini bir araya getirdi. Yerli ve yabancı katılımcıları kreatif endüstri ile buluşturan etkinlikte dünyanın en ünlü içerik üreticilerinden Contagious seansının biletleri tükendi.  Bu yıl 30. kez düzenlenen ve sunuculuğunu Ezgi Mola’nın yaptığı ‘Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın ödül törenleri ile sona eren festival kapsamında 7 Büyük, 127 Kristal Elma, 123 Gümüş, 94 Bronz ve 4 Özel olmak üzere toplam 355 ödül verildi. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu, ikinci gün düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Kristal Elma Yaratıcılık Yarışması’nın 30. yılını kutluyoruz. Onursal Başkanımız Eli Acıman’ın da belirttiği gibi Kristal Elma’nın amacı reklam sektörünün yaratma yeteneğini motivasyon yoluyla yükseltmektir. İyi ki varsın Kristal Elma” dedi.    


Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü Manajans J. Walter Thompson Turkey’e

Türkiye’nin en önemli pazarlama ve iletişim etkinliği olarak kabul edilen Kristal Elma Festivali iki gün boyunca ödül törenleri, atölyeler, kreatif oyunlar, müzik, Turkuvaz Medya Grubu’nun desteğiyle hazırlanan özel dergi ve gazetesiyle dolu dolu geçti. Festival’in ikinci gününün sonunda düzenlenen ödül töreninde Film - TV, Sinema, Dijtial ve Sosyal Medya, Online Film, Entegre Kampanyalar ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü sahiplerini buldu. Törende Film - TV, Sinema kategorisinde büyük ödülü Rafineri, Dijital kategorisinde büyük ödül Lokal, Online Film kategorisindeki büyük ödülü Kompüter ve Entegre Kampanyalar dalında büyük ödül Medina Turgul DDB oldu.    


Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’ne ise Manajans J. Walter Thompson Turkey layık görüldü. Festival kapsamında ayrıca Türkiye’de yaratıcılığın değişen çehresini incelemek amacıyla hazırlanan “Yaratıcılığın Yeni Kodları” raporu açıklandı. Bu yıl Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temasına yoğunlaşan Kristal Elma Festivali’nde 2005 - 2018 Effie vakaları üzerinden yapılan akademik analiz ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı.  Kristal Elma Festivali’nin ikinci gününde ayrıca Yapı Kredi Play’in desteğiyle düzenlenen Genç Kristal etkinliği ilham verici ve etkileyici konuşmalarla tamamlandı. Festival kapsamında, ‘R/GA Product + Service Design Innovation’, ‘Bigumigu Dünyada Ödül Kazandıran Trendler’, ‘ Leica Academy İleri Fotoğrafçılık’, ‘Mobil Fotoğrafçılık’ atölye çalışmaları gerçekleşti. 

Gecede Turkcell, 3’ü kristal olmak üzere toplamda 15 ödül kazandı. Kristal Elma, ayrıca Turkcell’i son 30 yılın yaratıcılığa cesaret veren reklamvereni olarak seçti.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER