Samsung çalışanları engelleri kaldırdı

Samsung Electronics Türkiye ailesi, ‘Çalışanların Gönüllü Programı’ projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerde engellilerle bir araya gelerek empati kurdu.

Samsung Electronics Türkiye ailesi, ‘Çalışanların Gönüllü Programı’ projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerde engellilerle bir araya gelerek empati kurdu.

Samsung Electronics, 2010 yılından beri küresel olarak tüm organizasyonlarının dâhil olduğu ‘Çalışanların Gönüllü Programı’nı sürdürüyor. Samsung Electronics Türkiye’nin de katıldığı proje kapsamında çalışanlar; önce Özel Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulunu ziyaret etti. Down Cafe’de, Down Sendromlu çalışanların servis ettiği ve Down Sendromlu çocukların aileleri tarafından yaptığı yemekleri tadan Samsung ekibi Çocuk Eğitim Derneği’nin verdiği eğitime katılarak işaret dili eğitim aldı.

Kamu Sektörü & Diş İlişkiler Direktörü Dr. R. Erdem Erkul, gönüllülük programlarının çalışanların şirkete bağlılığını arttırdığını vurgulayarak “Yapılan tüm etkinlikler, özellikle gönüllülük projeleri çalışanların kalbine hitap ettiği için kurumdaşlığı artıryor. Daha çok kaynaştıkları, ortak bir dil oluşturdukları bir kurum kültürüne gidiyoruz” diyerek açıkladı. Kurumsal yurttaşlığın çalışanlar tarafından desteklendiği zaman anlam kazandığını söyleyen Erkul, “Çalışanların Gönüllü Programı, Samsung’un faaliyet gösterdiği ülkelerde çözümün bir parçası olma hedefini ve ‘Birlikte İyi Gelecek’ yaklaşımını çalışanların da sahiplenmesine ön ayak olan bir çalışma. Çalışanların seçtikleri bir konuda ortak fikir birliği ile proje geliştirmeleri, hepimizin aynı amaç için çalıştığını hatırlanmasını sağlıyor. Böylece çatışmaların daha rahat çözüldüğü bir ortama yaklaşıyoruz” dedi.


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER