Samsung, geri topladığı Galaxy Fold’da gözle görülür değişikliklere gitti

Samsung'un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, teknik olarak satışa çıktı ancak ön sipariş sürecinde hataları tespit edilen cihaz piyasadan toplanarak bir revizyon sürecine girdi.

Samsung'un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, teknik olarak satışa çıktı ancak ön sipariş sürecinde hataları tespit edilen cihaz piyasadan toplanarak bir revizyon sürecine girdi.

Samsung'un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold, çıkışından sonra sorunlarla karşılaşınca çıkış tarihi ertelendi ve test cihazları geri toplandı. Ekrandaki sorunları sebebiyle bozulan cihazlar, yeniden tasarlanmak üzere Samsung'a döndü. O zamandan bu yana neredeyse her hafta 'Samsung'un Katlanabilir Telefonu Çıkmaya Hazır' şeklinde haberler alsak da telefonun varlığına dair somut bir kanıt ortaya çıkmadı.

Bu durum her şeyden önce Samsung'un itibarını zedelemiş ve yaşanan sorunlar birçok kişi tarafından duyulmuştu. Katlanabilir telefon konusunda ilk olmayı hedefleyen Samsung, amacında başarılı olamayınca firmanın CEO'su, Samsung Galaxy Fold'un başarısız çıkışı konusundaki tüm sorumluluğu üstlenmiş, cihazı aceleye getirdiklerini belirtmişti. Aylardır üzerinde çalışılan cihazın tasarımında gerçekleştirilen yenilikler konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. Öncelikle koruyucu 'filmin' tüm ekranı koruyacak şekilde uzatıldığı ve uzantıların çerçeveler altına yerleştirildiği belirtildi. Bu sayede kimsenin ekran koruyucuyu sökemeyeceği ifade edildi.
Uzun bir revizyon sürecinin ardından her şeyin plana uygun gitmesi durumunda eylül ayında çıkması beklenen Samsung Galaxy Fold, çıkışında hayranlarını hayal kırıklığına uğratmasına rağmen hâlâ büyük bir merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefon FlexPai ile ilgili bir video yayınlayan Marques Brownlee, Galaxy Fold 'bozuk' olsa bile çok daha iyi hissettirdiğini belirtmişti.
Tüm bunların yanı sıra Huawei'nin katlanabilir telefonundan da uzun süredir ses çıkmamasının ardından gerçekten katlanabilir telefon konseptini ortaya çıkaracak olan tek isim Samsung olarak kaldı. Haliyle birçok kişi, sorunların bir an önce düzeltilip telefonun piyasaya çıkması için beklemeye koyuldu.


Kaynak: webtekno.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER