“Siber Zorba Olma!” #farkınavar

Samsung, siber zorbalığa karşı başlattığı, “Siber Zorba Olma!” #farkınavar kampanyası ile ilgili olarak dijital platformlarda paylaştığı “Şiddetin Sesi” isimli son filmiyle oldukça çarpıcı bir işe imza attı.

Samsung, siber zorbalığa karşı başlattığı, “Siber Zorba Olma!” #farkınavar kampanyası ile ilgili olarak dijital platformlarda paylaştığı “Şiddetin Sesi” isimli son filmiyle oldukça çarpıcı bir işe imza attı.

Bir sosyal sorumluluk projesi olan Şiddetin Sesi, ülkemiz için oldukça yeni olan “siber zorbalık” kavramına dikkat çekmeyi amaçlıyor.


Elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik bilinçli ya da bilinçsiz biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri kapsayan ve her gün binlerce çocuk ve gencin fiziksel ve psikolojik zarar görmesine neden olan Siber Zorbalık kavramına yönelik; Samsung Türkiye ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK); “Siber Zorba Olma!” #farkınavar adlı bir kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında dijital platformlarda paylaşılan “Şiddetin Sesi” isimli film büyük ilgi gördü.

Şiddetin Sesi, Samsung’un BTK ile yürüttüğü bir bilinçlendirme hareketinin ilk ayağını oluşturuyor. “Siber Zorba Olma!” #farkınavar hareketiyle Samsung, pilot 20 okulda gençlerin, ailelerin ve öğretmenlerin teknolojinin kötü amaçlı kullanımına karşı farkındalığını ve kişilik haklarının korunması konusunda duyarlılığını artırmayı hedefliyor.

Nejat İşler’in seslendirdiği Şiddetin Sesi filminde, çeşitli yaşlardaki çocukları bildirim sesleri eşliğinde şiddete maruz kalırken görüyoruz. Yapımcılığını Filmpark’ın üstlendiği film, Titrifikir imzası taşıyor.


KÜNYE

Reklamveren: Samsung

Reklamveren Temsilcileri: Barış Gökpınar, Ayşenur Özbekli, Cüneyt Bilgiç, Fulya Gürsel

Reklam Ajansı: Titrifikir

Kreatif Direktör: Özgür Akpınar

Kreatif Ekip: Ömer Ceran, Oğuzhan Dilek,

Mert Demirhan, Çağrı Yıldırım, Öznur Yeniyol

Marka Ekibi: Dilek Sezen, Cansu Balcı

Stratejik Planlama: Kerem Sabuncu, Alper Çetik

Ajans Prodüktörü: Ediz Alptekin

Prodüksiyon Şirketi: Filmpark

Yönetmen: Ariel Goldenberg

İzlemek için tıklayınız


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER