Sosyal medya patronları Beyaz Saray toplantısına katılacak

Toplantıya diğer sosyal medya devleri olan, Facebook ve Twitter yöneticilerinin de katılacağı düşünülüyor.

Google CEO'su Sundar Pichai, Beyaz Saray ev sahipliğinde sosyal medya şirketlerinin yapacağı bir toplantıya katılmayı kabul etti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump ile sosyal medya servislerinin arası son zamanlarda pek de iyi sayılmaz. Trump bu şirketlerin kendisine karşıt bazı faaliyetler gösterdiğini düşündüğü için bazı uyarılarda bulunmuştu. Ayrıca Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketleri üzerinde politik tercihlerini araştırmaya yönelik bir emir de halihazırda bulunmakta. Bu gerginliğin Google tarafındaki nedeni ise Trump'ın Google ve benzeri servislerin muhafazakar kısmı susturduğu ve anti-muhafazakar bir tavır sergilediği iddiaları.


Geçtiğimiz hafta, milletvekilleri ile yaptığı görüşme sonrası Pichai, görüşmeyi "yapıcı ve bilgilendirici" olarak niteledi. Ayrıca koridorun her iki tarafı ile de aktif bir şekilde çalışma yürütüleceğinden bahsetti.

İki taraf arasındaki bu siyasi gerilimi ortadan kaldırmak için ilk adım atıldı ve Beyaz Saray öncülüğünde sosyal medya ve teknoloji şirketlerine birer davetiye gönderildi. Bu davet eğer gerçekleşirse Ekim'in ortasında yapılması muhtemel gözüküyor.


Kaynak: www.webtekno.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER