Stuart Gulliver, HSBC Grubu CEO’luğu görevini John Flint’e devrediyor

Stuart Gulliver, HSBC Grubu CEO’luğu görevini John Flint’e devrediyor

Stuart Gulliver, HSBC Grubu CEO’luğu görevini John Flint’e devrediyor

 

HSBC Grubu Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Genel Müdürü John Flint, HSBC Grubu CEO’su olarak atandı. Görevini John Flint’e devredecek olan Stuart Gulliver,  21 Şubat 2018 itibarıyla emekli olacak.

HSBC Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mark Tucker atamaya ilişkin olarak, “John Flint farklı bölgelerde, iş kollarında ve fonksiyonlarda kapsamlı ve derin bankacılık deneyimine sahip ve HSBC’nin tarihini çok iyi biliyor. Önümüzdeki aylarda Grup CEO’luğu görevini resmi olarak Stuart’tan devralmadan önce, HSBC’nin mevcut ivmesinden faydalanmak ve bu ivmeyi daha da artırmak için gerekli başlıca adımların geliştirilmesi ve kararlaştırılması için birlikte çalışacağız” dedi.

John Flint, “HSBC Grup CEO’su olarak organizasyona liderlik etme sorumluluğunu üstlendiğim için onur ve heyecan duyuyorum. Banka, gelecek için son derece iyi konumlanmış bulunuyor, bununla birlikte yenilikçi olmamız ve hissedarlarımızın, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve toplumun beklentilerini karşılamak için gerekli değişiklikleri daha hızlı hayata geçirmemiz gerekiyor. Bankayı daha ileriye taşımak üzere Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı ve dünya genelindeki 230.000’i aşkın çalışanımız ile birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.

 

Stuart Gulliver ile ilgili yorumunda Mark Tucker, “Stuart Gulliver, Bankayı zorlu bir dönemde, büyük enerji ve özveriyle yönetirken, Bankanın iş stratejisini de başarıyla şekillendirdi. Yönetim Kurulu adına HSBC’deki tüm çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar arasında mali suçun tespit edilmesi ve önlenmesi amacıyla küresel standartların oluşturulması gibi önemli işler de yer alıyor. Ocak 2011’den bu yana Banka, 60,7 milyar dolar temettü ödemesi ile 5,5 milyar dolar ek hisse geri alımı gerçekleştirdi ve toplam % 66,8 hissedar getirisi sağladı. Bu üstün bir performans” dedi.

 

Stuart Gulliver, “Geçtiğimiz yedi yıldır Grup CEO’su olarak HSBC’ye liderlik yapmak benim için bir ayrıcalıktı. Grup CEO’su olarak ana görevim, liderlik ve şirketi benden sonraki CEO için başladığımdan daha iyi bir konumda bırakmak. Bankanın tarihindeki en kapsamlı yeniden yapılanma ve toplumun değişen beklentilerini karşılamaya kesintisiz odaklanmamız sonucunda, HSBC’nin yedi yıl öncesine göre daha iyi bir konumda olduğunu güvenle söyleyebilirim. Bankanın Mark Tucker ve John Flint liderliğinde iyi ellerde olduğunu biliyorum” dedi.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER