The Brand Age'de bu ay neler var?

The Brand Age'in Aralık sayısı yayında! Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi'den de ücretsiz okuyabilirsiniz.

The Brand Age'in Aralık sayısı yayında! Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi'den de ücretsiz okuyabilirsiniz.


Aralık sayımız dolu dolu içeriği ve keyifli söyleşileriyle raflarda! Aynı zamanda tüm içeriği Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi'den de ücretsiz okuyabilirsiniz. Kapak Konusu: Markaların Sosyo-Politik Duruşu

Reklamlar, kampanyalar, bireysel hedeflemeler... Markalar günümüzde bunların tümünü profesyonel biçimde ve layığıyla yapıyor olsa bile tüketicilerinin artık onlardan yeni bir beklentisi var: taraflarını seçmeleri.
Röportaj: Oliviero Toscani

Beni anladılar ama bu çok uzun sürdü

Efsane kampanyaların yaratıcısı Oliviero Toscani, onun yıllar öncesinde yapmaya çalıştığı şeyin markalar tarafından henüz yeni yeni anlaşılmaya başladığını ifade ediyor.
Köşe Yazısı: Martin Lindstrom

Nike intihar görevinde mi?

Nike, Trump’ın sivil itaatsizlikle suçladığı Colin Kaepernick’i marka elçileri arasına tekrar dahil etti. Bu haberin açıklanmasından saatler sonra Facebook sayfalarında tepki olarak yüzlerce ayakkabı yakıldı. Nike’ın bu kararına sinirlenen fanları tekrar Nike ürünlerini giymeyeceklerini belirtti. Nike gelmiş geçmiş en büyük hatasını mı yaptı?
Markanın Yüzü: Pascal Nouma

''Beyazlamadan olmaz bu iş!''

Samimi, eğlenceli, esprili ve bizden biri! R.O.C.S.un yeni reklam yüzü olan Pascal Nouma, reklam filminde çeşitli nedenlerden sararan dişlerini fırçalıyor ve onlara ‘’Beyazlamadan olmaz bu iş!’’ diyor.
Analiz: Reklamverenler Derneği

Reklamların sesi de cinsiyeti de erkek!

Türkiye’deki Effie Ödüllü Televizyon Reklamlarının 10 Yıllık Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Rapora göre reklamlardaki erkek dışses kullanım oranı 10 yıldır değişmiyor! 
Röportaj: Richard Shotton

Bireysel pazarlama kısa vadede işe yararken uzun vadede zarar verdi

Medya planlama reklamcılığın en trend alanlarından biri haline geldi. The Choice Factory kitabının yazarı Richard Shotton, medya planlamada bilinen birçok klişenin insan davranışları ile birlikte değerlendirildiğinde tamamıyla yanlış olduğunu ifade ediyor.
Özel Araştırma: Tüketicilerin Değişen Marka Tercihleri

Kur artışı marka tercihlerini değiştirdi

Xsights Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.nin The Brand Age için yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz yaz ayından itibaren hızla yükselen dolar kuru, marka tercihlerine de yansıdı. Doların artışına bağlı olarak tüketiciler, hem alışveriş giderlerini kıstılar hem de lüks markalardan vazgeçtiler.
Tekno Dedikodu: Onur Gürler

Aşırı İyi Cuma

Teknoloji bayramımız bu ay da yeni ürünler ve etkinliklerle devam ediyor. Her ne kadar önceki aylarda gördüğümüz kadar çok yeni ürün göremesek de Black Friday etkinlikleriyle birlikte yine de renkli bir ay geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak her şeye rağmen son birkaç senedir fark ettiğim Black Friday tepkileri bu yıl sanırım tepe noktasına ulaşmış durumda.
Marka Derbileri - 16: GittGidiyor vs. Hepsiburada

Aynı sektörün, alanında önde gelen markalarının, dijital dünyadaki performansını analiz ederek karşılaştırdığımız serinin bu ayki konukları, e-ticaret dünyasının önde gelen iki sitesi GittiGidiyor ve Hepsiburada! Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER