Türk şirketlere Paris İklim Anlaşması çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’nde konuşan Amazon Kamu Politikaları Kıdemli Direktörü David Scuderl Türk şirketlerine çağrıda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’nde konuşan Amazon Kamu Politikaları Kıdemli Direktörü David Scuderl Türk şirketlerine çağrıda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’nde konuşan Amazon Kamu Politikaları Kıdemli Direktörü David Scuderl; Amazon.com Inc.'in kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Jeff Bezos’un Eylül ayında açıkladığı üzere Amazon olarak Paris İklim Anlaşması şartlarını 2050 yılı yerine 2040 yılında tamamıyla yerine getireceklerini belirterek; “Buradan bütün Türk şirketlerine kendilerine aynı hedefi koymaları için bir çağrıda bulunuyoruz. Gelin hep birlikte iklim konusundaki bu adımı son tarihinden 10 yıl öncesinde atalım ”dedi.

İstanbul, 05 Aralık 2019 - Boğaziçi Üniversitesi 2016 yılından bu yana, şirketlerin ve kurumların dijital çağda itibarlarını korumak ve rekabette nasıl öne çıkacaklarını tartışmak amacıyla düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’nde farklı sektörlerden profesyonelleri bir araya getirdi.

Zirvenin bu yılki açılış konuşmasını Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal Yönetim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray gerçekleştirdi. Prof. Dr. Vedat Akgiray, bu yıl dördüncü kez düzenlenen zirvenin açılış konuşmasında şunları söyledi: “Sosyal medyanın getirdiği hız ve değişim ile birlikte itibarı kazanmak onu elde tutmak, korumak ve sürekliliğini sağlamak çok önemli. Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi Zirvesi’nde itibarın bir kavram olarak ele alınmaması gerektiğini ve itibar kavramını geleceğini sektörün önemli temsilcileri ile tartışmaya devam edeceğiz” dedi.

Zirvenin ikinci konuşmacısı olarak yer alan Kurumsal İlişkiler Enstitüsü Kurucu Başkanı Atilla Demir Yerlikaya, dünyada markaların iletişim çalışmaları ile birlikte hiçbir şeyin gizli kalmadığını, itibarın temelinde güven ve güveni inşa etmek ve sürdürülebilirlik çalışmalarının olduğunu belirtti.

Çocuğunuzun nerede çalışmasını istersiniz?

Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Sınırları Kaldırmak Panelinde konuşma yapan Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın, dijital dünyada dinamiklerin itibar üzerindeki riskleri konuştuğumuz bir zamanda olduğumuzu belirterek sözlerine söyle devam etti: “Yapı Kredi olarak topluma değer katmak DNA’mızda yer alıyor. Hepimiz karmaşık bir ekosistem içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İtibar tek başına yönetilecek bir kavram değil. Kurumların üst yönetiminden, hissedarlarına ve çalışanlara kadar birlikte yönetilmesi gereken bir süreç. İtibar yönetiminde şeffaf ve güvenilir olmalıyız. Çocuğunuzun nerede çalışmasını istersiniz? sorusuna vereceğiniz cevap size itibarını iyi yöneten kurumları gösterecek” dedi.  

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER